Huawei uviedol na trh 5G čipset a 5G router

Koncom januára spoločnosť Huawei predstavila najrýchlejší 5G čipset Balong 5000 spoločne s prvým komerčným 5G routerom 5G CPE Pro.

 

Podľa slov Huawei tieto dva produkty sú pripravené poskytnúť najrýchlejšie bezdrôtové pripojenie na svete, ktoré využijú smartfóny, inteligentné domácnosti či autonómne autá.

„Balong 5000 otvára spotrebiteľom dvere do úplne nového sveta. Užívatelia sa tak môžu tešiť na neuveriteľne rýchly internet. Spolu s routerom Huawei 5G CPE Pro prinášajú vysokorýchlostné pripojenie a zákazníkom umožnia jednoduchší a pohodlnejší prístup k sieťam.“ uviedol CEO Huawei Consumer Business Group, Richard Yu.

Multimodálny mikročip Balong 5000 podporuje 2G, 3G, 4G a 5G siete a účinne znižuje latenciu a spotrebu energie pri výmene dát v rôznych režimoch. V hlavnom frekvenčnom spektre, používanom pri 5G (6 GHz), môže dosiahnuť rýchlosť sťahovania až 4,6 Gb/s.
Vo vysokofrekvenčných pásmach, ktoré sa využívajú ako rozšírené spektrum pre 5G sieť, môže dosiahnuť rýchlosť sťahovania na úrovni až 6,5 Gb/s. Ide o 10-násobne vyššiu rýchlosť než je súčasná najvyššia rýchlosť 4G LTE sietí. Ide tiež o prvý čipset, ktorý podporuje obe sieťové architektúry 5G sietí - standalone (SA) a non-standalone (NSA) a zabezpečuje tak flexibilitu pre operátorov.

Balong 5000 je tiež prvou multimodálnou čipovou sadou na svete, ktorá podporuje komunikáciu Vehicle to Everything (V2X). Vďaka nízkej latencii je spoľahlivým riešením pre budúce autonómne vozidlá.

Podľa informácií z Huawei, prvé inteligentné telefóny vybavené čipom Balong 5000, ktoré sú pripravené pre piatu generáciu sietí, budú predstavené na tohtoročnom Mobile World Congress v Barcelone, 24.februára.

 

Huawei router 5G CPE Pro poháňaný čipsetom Balong 5000, podporuje bezdrôtové pripojenie v sieťach 4G aj 5G. Prostredníctvom 5G siete môžete video s veľkosťou 1GB stiahnuť za 3 sekundy. Video v rozlíšení 8K môžete zas streamovať bez najmenších problémov. Okrem domáceho využitia môže byť zariadenie Huawei 5G CPE Pro použité aj pre veľmi rýchle pripojenie malých a stredných podnikov. Vďaka novej technológii Wi-Fi 6 (IEEE 802.11ax) dokáže Huawei 5G router sťahovať dáta rýchlosťou až 4.8 Gb/s. Jedná sa o prvý 5G router, ktorý podporuje protokoly Huawei HiLink a prináša tak 5G do inteligentných domácností.

 

Huawei začal výskum a vývoj 5G sietí už v roku 2009 a v súčasnosti je jediným dodávateľom, ktorý dokáže poskytovať komplexné 5G systémy. Spoločnosť má viac ako 5700 inžinierov a viac než 500 špecialistov zameraných na výskum a vývoj v tejto oblasti. Doteraz vytvorila jedenásť vývojových centier pre riešenia 5G sietí po celom svete.

Zdroj: Huawei TS, vlastné

Pridať nový komentár
TOPlist