EN

Huawei údajne predáva značku Honor, dokazuje tým vážne problémy

Huawei je vo veľkým problémoch, jeho značka smartfónov je údajne na predaj.

Zahraničný web prišiel s dobre overenou informáciou, že čínsky gigant Huawei má veľké problémy a pre svoju budúcnosť sa musí zbaviť značky, ktorú založil len v roku 2013. Honor je na predaj. Údajný záujemca pochádza opäť z Číny a má ísť o Digital China Group, L.T.D., pričom hodnota transakcie by mohla byť okolo 3.7 miliardy dolárov.

Huawei už druhým rokom neúspešne bojuje voči americkým transakciám a poslednú bodku tomu pridali zákazy dodávok čipov od MediaTeku a Qualcommu. Už dlhšie je problém s Androidom, ktorý nemôže mať Google služby. Huawei sa to snaží kompenzovať rozširovaním svojho obchodu, pričom aj u nás motivuje vývojárov aby urobili svoje aplikácie pre Huawei obchod. Hoci sa mu úspešne darí, to je však málo. Predaje Huaweiu padajú a zároveň má problém dodávať svoje 5G riešenia pre operátorov. Medzi novo uvádzané produkty na náš trh patrí notebook MateBook či router.

Firma okrem toho prestala vyrábať vlastné procesor Kirin a stratila prístup k pamäťovým modulom. Spoločnosť sa snaží bojovať s vlastným systémom Harmony OS. Popritom spoločnosť občas vypustí na trh rebrandovaný telefón, na ktorý sa uvedené obmedzenia nevzťahujú. Čo si myslíte, ako skončí táto spoločnosť?

Zdroj: Reuters

Pridať nový komentár
TOPlist