Huawei testuje novú 5G sieť v talianskom Turíne, dosiahol rýchlosť 3 Gbps!

, Autor: Martin Klokner

Napriek tomu, že aktuálne používame štvrtú generáciu – 4G (LTE), stále čoraz častejšie sa objavujú správy o tom, že jednotlivé spoločnosti testujú 5G sieť.

Čínska spoločnosť Huawei nie je výnimkou. Na test svojich sietí si zvolila taliansky Turín a údajne tu dosahuje rýchlosti až 3 Gbps. Pri testovaní bolo využité experimentálne nastavenie šírky pásma 100 MHz so spektrálnou účinnosťou 30 bitov/sec/Hz. Výsledok ukazuje, že spektrálna účinnosť novej technológie je približne sedemkrát vyššia ako pri 4G sieti.

Zástupcovia Huawei k tomu uvádzajú stanovisko: „Rýchlosť pripojenia, latencie a efektivita spektra sú hlavné ukazovatele, ktoré boli pri prvom testovaní dátového pripojenia preverené na celom sieťovom reťazci vrátane terminálu, nového rádiového prístupu a základnej siete.“ Treba tiež dodať, že Huawei pravidelne investuje veľa peňazí do vývoja a výskumu.

Zdroj: GizmoChina

Kľúčové slová
Huawei
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Huawei testuje novú 5G sieť v talianskom Turíne, ...

super, pri dnesnych 1gigabajtovych programoch od poskytovatelov si nestihnete uvedomit, ze ste klikli zle a vas gigabajt za drahe peniaze je fuč... :D

Je to, žiaľ, veľmi dobre známe, že naši operátori (a ešte napr. aj v Českej republike) zaspali v minulom storočí. Už aj napríklad v Poľsku majú paušál v prepočte za cca 25-30 eur, kde dostáva zákazník neobmedzene hovorov/SMS v EÚ, neobmedzene dát v Poľsku a v EÚ tušim 10-20GB. Ale to som pozeral dávnejšie, medzičasom sa to mohlo aj mierne zmeniť.

Poslať nový komentár

TOPlist