EN

Huawei si registruje značku „groufie“

Panaromatická selfie, to je podľa číňaov „groufie“. Huawei si registruje toto slovo pre seba.

Spraviť si fotografiu samého seba so smartfónom je dnes veľkým hitom, HTC dokonca odhaduje že v určitých regiónoch tvoria tzv. „selfie“ až 90% všetkých spravených fotografií. Toto je samozrejme nezanedbateľný fakt a situácia hodná ponúknutia konkurenčnej výhody. Spravil tak čínsky výrobca Huawei.

Nielen že svoju novú vlajkovú loď Ascend P7 vybavil technológiami predurčenými na selfie fotografie, zaregistroval si navyše aj nový pojem – „groufie“. Toto slovo chce používať ako svoju značku na hlavných najväčších trhoch, ako je Čína, USA, Rusko, Francúzsko a Nemecko.

Pod pojmom groufie sa má skrývať špeciálny druh selfie fotografie, kde autor zahrnie okrem seba samého do záberu aj svoje blízke okolie vo forme panorámy. Na takejto fotografii potom majú byť viditeľní napríklad aj okolostojaci priatelia (odtiaľ slovo groufie = group + selfie) či krajina. Huawei v modeli Ascend P7 predstavil aj korešpondujúcu podpornú techniku v podobe 8Mpix predného fotoaparátu a špeciálneho čipu na úpravu obrazu, ktorý sa podľa výrobcu používa aj v digitálnych zrkadlovkách.


Huawei Ascend P7

Zdroj: Telegraph.co.uk

Pridať nový komentár
TOPlist