Huawei predstavila svoj vlastný operačný systém - HarmonyOS

Čínska spoločnosť Huawei dnes oficiálne predstavila na konferencii HDC 2019 svoj vlastný operačný systém s názvom HarmonyOS, ktorý bude voľne šíriteľný (podobne ako Android). Nový operačný systém teda nájdeme nielen v smartfónoch, ale aj v počítačoch, tabletoch, inteligentných smart hodinkách a ostatných zariadeniach. Na domácej pôde nesie originálny názov HongMengOS, no vo svete bude známy ako HarmonyOS. Dobrá správa pre vývojárov je, že operačný systém je založený na mikro-kernel architektúre a tak sa spolu s aplikáciami jednoducho prispôsobí danému zariadeniu a teda nebudú potrebné ďalšie veľké úpravy.

HarmonyOS prináša rozšírenú podporu aj pre Android aplikácie, či rôzne iné programovacie jazyky. Spoločnosť uviedla, že ich nový systém má byť taktiež bezpečnejší a stabilnejší ako Android.

Nakoľko je HarmonyOS ešte v štádiu vývoja, spoločnosť by zatiaľ rada ponechala vo svojich smartfónoch systém Android. Pravdepodobne až budúci rok by sme sa mali dočkať postupného príchodu HarmonyOS do smartfónov a ostatných zariadení.

 

Zdroj: Huawei

Komentáre (4)
fAZEN

Konečne niekto buchne Googlu po prstoch.

Omen

Držím vám palce chlapci šikmookí - ale pochybujem, že to zvládnete. :(
A bolo by milé, keby to konečne nebol ďalší derivát Linuxu.
Prvú kópiu Unixu som dostal v roku 1987 a už vtedy som bol zhnusený a to som netušil, že raz sa tým budem živiť, ako expert AT&T pre multiprocesorové a masívne paralelné systémy (čo už je našťastie strašne dávno :)

Milan

Myslím že tromfnu konkurenciu tak ako pri predstavení smartfonov P rady. 👌

Cirkum Dedérum

čakám s kúpou nového mobilu na Huawei s Hormony S - kedy je reálna šanca, že sa objaví u nás na trhu?

Pridať nový komentár
TOPlist