Huawei ponúkne výmenu pamätí ROM v telefónoch

Čínska spoločnosť Huawei len nedávno predstavila novú sériu smartfónov P50. Netrvalo dlho a výrobca smartfónov začal ponúkať za menší poplatok - 369 CNY (48 eur), výmenu pamäťových modulov. Takže napríklad, ak má váš smartfón 64 GB ROM, Huawei vám za vyššie spomenutý poplatok nahradí pôvodné úložisko za nové s kapacitou 128 GB a ak máte 128 GB ROM, budete mať 256 GB ROM a podobne.

Táto ponuka sa týka smartfónov rady: Mate 9, Mate 10, Mate 20, Mate 30, P10, P20 a P30. Bohužiaľ, ak máte smartfóny vo verzii Lite, môžete na výmenu úložiska zabudnúť. Tieto zariadenia nie sú vhodné na beh operačného systému HarmonyOS. V ďalšej vlne výmeny pamäte by mali byť smartfóny Huawei Nova 2S (december 2017) až Nova 7 SE 5G Youth. Výrobca smartfónov v tomto prípade nič nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Zároveň by sa mala táto ponuka týkať aj zariadení série Honor, ale ani v tomto prípade spoločnosť Huawei nepodala žiadne vyjadrenie.

Ak sa rozhodnete pre výmenu úložiska, tak za relatívne nízku cenu dostanete dvojnásobok pôvodnej kapacity a zároveň si predĺžite životnosť svojho obľúbeného smartfónu. Zároveň sa tak vyhnete kúpe nového smartfónu, čo je z pohľadu ekológie, dobrý krok. Aktuálne je ponuka dostupná len pre čínsky trh, no dá sa v tomto prípade predpokladať, že ak bude akcia úspešná, tak ju Huawei rozšíri aj na globálny trh.

Zdroj: GSMArena,

Komentáre (2)
Marian

dobrý deň. chcem sa opýtať prečo máte zaužívaný výraz ROM pre vnútorné úložisko? aby som upresnil, nie ste jediný slovenský web ktorý to takto označuje, podľa mňa zle. aj v zdroji, ktorý uvádzate, nie je nikde spomenutá ReadOnlyMemory ale storage, prípadne internal storage.

Erik Šípoš

Dobrý deň, skôr by som povedal, že výraz ROM je zaužívaný ako skratka pre interné úložisko, aj väčšina predajcov označuje úložisko ROM. Je to trošku nezvyčajné, ale je to už zaužívané asi všade, ako aj sám píšete.

Pridať nový komentár
TOPlist