Huawei pokračuje vo vývoji svojho systému

Na summite G20 v japonskej Osake, americký prezident Donald Trump zmiernil sankcie voči spoločnosti Huawei a oznámil, že umožní opätovné obchodovanie amerických firiem s Huawei. Podľa slov Donalda Trumpa, sa opätovné povolenie obchodovania týka prevažne mobilných zariadení, kde nehrozí veľký problém národnej bezpečnosti.

Táto správa, ale nezastavila Huawei vo vývoji svojho operačného systému Hongmeng. Huawei sľubuje, že ich OS je podstatne rýchlejší ako Android alebo iOS od Apple. Naviac je systém možné použiť v notebookoch, PC, switchoch, routeroch a iných zariadeniach. Pripomína tak Fuchsia OS od Google.

 

 

Najslabším miestom, ktorý systém má a priznal to v rozhovore pre francúzsky časopis Le Point  aj Ren Zhengfei (predseda predstavenstva Huawei), je ekosystém pre aplikácie. Ren Zhengfei tiež povedal, že Huawei už pracuje na vývoji alternatívy aplikačných obchodov ako má Google alebo Apple a snažia sa prilákať vývojárov, ktorí budú pre ich systém programovať.

 

 

V Huawei si určite uvedomujú, že môžu mať síce systém rýchlejší ako konkurencia, ale bez kvalitného obchodu s aplikáciami a ich podporou, nemá šancu uspieť.

Zdroj: TECH.SINA.COM, GSMARENA

Pridať nový komentár
TOPlist