Huawei P40 Pro pri fotení exceluje, pri zvuku je to však prepadák

Najnovší model čínskej spoločnosti, Huawei P40 Pro, je v rebríčku hodnotení fotografií DxO Mark na prvom mieste, avšak to neplatí pri kvalite reprodukcie zvuku.

V hodnotení audio reprodukcie sa top model čínskej spoločnosti zaradil až na 20. miesto, čo z neho robí jedno z podpriemerne audio výkonných zariadení, ktoré sa predávajú za prémiovú cenu. P40 Pro získal (rovnako ako Honor V30 Pro) v teste DxO Mark Audio celkovo iba 59 bodov. Dôvod na nízke bodové hodnotenie je monofónny reproduktor, ktorý je výrazne horší ako na iných prémiových zariadeniach. A to nemá význam porovnávať so zariadeniami, ktoré ponúkajú duálne stereo reproduktory, ktoré hrajú dôležitú úlohu pri priestorovom zvuku.

Treba dodať, že telefón takisto zlyháva v dynamickom podaní, najmä pre nedostatok basov a ultmené stredny. DxO pripomína, že ani maximálna hlasitosť nie je dobrá, ako v maximálnej, tak v minimálnej úrovni v porovnaní s inými testovanými zariadeniami. Hoci zvukový prejav nie je silnou stránkou P40 Pro, podľa hodnotenia si pri nahrávaní zvuku poradí veľmi dobre.

Zdroj: DxO Mark

Pridať nový komentár
TOPlist