Huawei P20 a P20 Pro predstavené, prešli benchmark testami!

, Autor: Martin Klokner

Len pred dvomi dňami predstavila spoločnosť Huawei nové smartfóny zo série P20. Medzitým už stihli redaktori zahraničného webu otestovať výkon verzie PRO a porovnať ju s konkurenciou. Ako obstála?

Huawei P20 a P20 Pro debutovali len pred dvomi dňami a zaujali najmä ich snímačmi Leica. Na výkon nebol počas predstavenia kladený taký dôraz. Zrejme je to dané aj tým, že novinky používajú rovnaký hardvérový základ – HiSilicon Kirin 970, ktorý sme mohli vidieť už aj pri Mate 10.

Kirin 970 mal premiéru na jeseň minulého roka, je postavený na 10 nm výrobnom procese a používa dvojicu štvorjadrových procesorov (4× Cortex-A73 jadrá s frekvenciou 2,4 GHz pre výkon a štyri Cortex-A53 na 1,8 GHz pre energetickú účinnosť). Doplnená o grafika je Mali-G72 MP12 a 6GB RAM.

Pri pohľade na výsledky benchmarku je Huawei P20 Pro umiestnený v spodnej časti zoznamu, ktorý pre porovnanie obsahuje len zariadenia s najnovšími čipmi Samsung Exynos, Qualcomm Snapdragon a HiSilicon Kirin. Rozdiely procesorov medzi najnovšími Exynos 9810 a Qualcomm 845 a šesťmesačným Kirinom 970 v testoch sú výraznejšie.

Pripomeňme, že P20 Pro stále nie je oficiálne v predaji, takže akonáhle bude jeho softvér dokončený, medzera medzi telefónmi bude pravdepodobne o niečo menšia. Napriek tomu referenčné kritériá sú jedna vec a výkon pri reálnom používaní je často iný, preto si budeme na verdikt počkať, až kým sa odladí softvér a telefón príde do predaja.

Zdroj: GSMarena

Kľúčové slová
Huawei
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist