Huawei Mate Series: nové posily ako sa patrí

Značka Huawei sa v poslednej dobe teší naozaj veľkému záujmu, čo potvrdzujú aj jej predajné čísla. Tie ju radia v našich končinách medzi úplnú špičku, konkrétne na vynikajúce druhé miesto. Čínska spoločnosť sa to samozrejme ešte bude snažiť vylepšiť. Na dosiahnutie tohto cieľa by preto bolo vhodné obohatiť svoju flotilu o novú vlajkovú loď. A na zvýšenie celkovej predajnosti asi neexistuje lepšie časové obdobie, ako sú vianočné sviatky. Pretože nový smartfón je veľmi obľúbeným darčekom, ktorý poteší naozaj každého. 

Na oficiálne predstavenie dvoch nových prírastkov do série Mate, si slovenské zastúpenie spoločnosti Huawei vybralo pred mikulášsky večer, 5.12.2017. Zaujímavá prezentácia sa konala v bratislavskom Grand Hoteli River Park a naša redakcia na nej nesmela chýbať. Poďte sa spolu s nami pozrieť na to najpodstatnejšie zo spomínanej akcie...

    

Najnovšia vlajková loď nesie označenie Huawei Mate 10 Pro a bude dostupná za maloobchodnú cenu 799€. Sekundovať jej bude o niečo „ľahšia“ a aj cenovo dostupnejšia verzia s príznačným označením Mate 10 Lite. Jej cena sa bude pohybovať na úrovni 399€. Už pri prvom pohľade na obe novinky, si všimnete ich nádherné takzvané FullView displeje s rozlíšením 2160x1080p a takmer nulovými okrajmi po stranách. To môže u niekoho vyvolať dojem, že Huawei v tomto prípade len kopíruje veľkých hráčov ako Samsung či Apple, ale opak je pravdou. Veľkosť displejov je takmer totožná, v prípade verzie Pro je to rovných 6 palcov a verzia Lite má 5.9 palca. Rozdiel je však v ich technológii, kde prvý menovaný má OLED displej a ten druhý IPS LCD panel. 
 
  
 
Aj keď niekoľko posledných verzií Mate vyzeralo v podstate identicky, tak o novej rade sa to už určite povedať nedá. A konkrétne verziu Mate 10 Pro, by som pokojne zaradil medzi tie najlepšie vyzerajúce telefóny, ktoré sú momentálne k dispozícii. Hlavnou zmenou Mate 10 Pro oproti predchádzajúcim modelom, je sklenené vyhotovenie zadnej strany (Gorilla Glass 5), ktoré vyzerá naozaj úžasne. Sklo je zaoblené na všetkých štyroch rohoch a spája sa so zliatinovým rámom takmer neviditeľným spôsobom. Tiež sa na ňom zaujímavo odráža svetlo a zariadenie akoby menilo svoju farbu. Vyhotovenie Mate 10 Lite je oproti tomu hliníkové. Vďaka pomeru strán 18:9 je telo oboch smartfónov užšie, čo napomáha k pohodlnejšiemu držaniu. Na našom trhu by mali byť dostupné v troch farebných vyhotoveniach, Midnight Blue, Titanium Gray a Mocha Brown pre verziu Pro. Ďalšie kombinácie farieb, Prestige Gold, Graphite Black a Aurora Blue sú určené pre verziu Lite.
 
  
 
Tu je prehľad hlavných rozdielov medzi oboma zariadeniami. V prvom rade bude odlišný operačný systém, Android 8.0 vo verzii Pro a Android 7.0 vo verzii Lite. O výkon sa budú starať nové osem jadrové (2360 MHz) čipsety Kirin, presnejšie Kirin 970 alebo Kirin 659, podporované grafickými kartami Mali-G72 MP12 a Mali-T830 MP2. Operačnej pamäte by malo byť dostatok v oboch prípadoch, 6GB RAM alebo 4 GB RAM. A rovnako bohatá je aj ponuka vnútorného úložiska, 128GB a 64 GB, ktorá sa ešte v prípade Mate 10 Lite bude dať rozšíriť pamäťovou kartou microSD (max. 256GB). Veľkosť batérie bude 4000 respektíve 3340 mAh. Nabíjanie sa realizuje cez USB-C konektor alebo starším microUSB vo verzii Lite. Model Mate 10 Pro má dokonca certifikáciu IP 67, čo znamená zvýšenú odolnosť voči vode a prachu. Avšak na rozdiel od verzie Lite, neobsahuje 3,5 mm jack. Výrobca aspoň pribalil redukciu USB C – 3,5 mm audio konektor.
 
     
 
 
Vďaka samostatnému NPU (Neural-Network Processing Unit) získali oba telefóny schopnosť učiť sa a rozumieť užívateľom. Zíde sa to napríklad pri fotografovaní, kedy zariadenie dokáže automaticky detekovať typ scény alebo snímaný objekt. Umelá inteligencia ďalej dokáže optimalizovať výkon a prispôsobuje spotrebu energie a pamäte podľa vašich individuálnych potrieb. Takže po istom období spoznávania používateľa, by mali byť smartfóny ešte viac efektívnejšie, výkonnejšie a rýchlejšie.

Za pozvanie na túto veľmi zaujímavú akciu ďakujeme spoločnosti Huawei.
Pridať nový komentár
TOPlist