Honor predstavil svoje najvýkonnejšie smartfóny rady Magic3

Čínsky výrobca smartfónov Honor predstavil svoje najvýkonnejšie smartfóny rady Magic3. Ceny sú odvážne.

Honor po osamostatnení sa, predstavil svoje vlajkové smartfóny - Magic3, Magic3 Pro a Magic3 Pro+.

Honor Magic3 a Magic3 Pro

Obe novinky ako prvé na svete ponúkajú nahrávanie videa vo formáte IMAX, čo zahŕňa technológiu 3D LUT a nahrávanie vo formáte LOG. Poteší aj podpora 66 W nabíjania, pričom v oboch modeloch je použitá batéria s kapacitou 4 600 mAh. Bonusom je aj podpora 50 W bezdrôtového Qi nabíjania. Ďalšou spoločnou vlastnosťou noviniek je použitý 6,76 palcový zakrivený OLED displej s FullHD+ rozlíšením a 120 Hz obnovovacou frekvenciou, 10 bitovým farebným výstupom a výrezom. Na prednej strane nájdete 13 Mpix fotoaparát, ktorému sekunduje 3D ToF senzor pre odomykanie tvárou.

Prvé rozdiely nastávajú v použitých procesoroch. Kým srdcom Magic3 je Snapdragon 888, tak Pro verzia má už vylepšený procesor Snapdragon 888+. Rozdiely sú aj konfiguráciách. Honor Magic3 nájdete v konfigurácii - 8 GB RAM a 256 GB úložným priestrorom. V prípade Magic3 Pro to je až 12 GB RAM a 512 GB úložným priestorom. Ďalšie rozdiely sú aj v odolnosti voči vode a prachu. Magic3 má len IP54, kým Magic3 Pro ponúka najvyššiu ochranu odolnosti IP68. 

Honor Magic3 a Honor Magic3 Pro majú rovnaký 50 Mpix hlavný fotoaparát Sony IMX 766, rovnaký je aj 64 Mpix monochromatický fotoaparát a 13 Mpix ultraširoký fotoaparát. Pro verzia má naviac 64 Mpix teleobjektív s 3,5x optickým priblížením a až 100 násobným digitálnym priblížením. 

Oba modely prídu na trh s operačným systémom Android 11 s nadstavbou Magic UI 5 a samozrejme aj s Google službami.

Honor Magic3 kúpite v štyroch farebných prevedeniach: Blue Hour, Golden Hour, Čierna a Biela v cene 899 eur.

Honor Magic3 Pro kúpite v troch farebných prevedniach: Golden Hour, Čierna a Biela v cene 1 099 eur.

Honor Magic3 Pro+

Najvyšší model rady má rovnaký procesor ako verzia Pro, teda Qualcomm Snapdragon 888+. To isté platí aj o použitom OLED displeji, ktorý má naviac Nano Crystal Shield ochranu. Táto ochrana má byť až tri krát odolnejšia, ako bežné ochranné panely. Hlavný rozdiel ale nastáva v použitých fotoaparátoch. Tu sa rozhodol výrobca nahradiť Sony IMX766 za Sony IMX770 s 1/1.28” senzorom a veľkými 1.22μm pixelmi s automatickým zaostrovaním Full Pixel Octa PD. Ultraširoký fotoaparát je 64 Mpix s 1/2" senzorom a f/2.4 clonou. Tak isto 64 Mpix-elové sú aj ďalšie dva fotoaparáty, pričom prvý je monochromatický a druhý je teleobjektív s 3,5 násobným optickým priblížením. Piaty fotoaparát je 8x8 dTOF pre portrétny režim.

Zvyšná konfigurácia je už rovnaká, akú majú "slabšie" modely. Samozrejme, ochrana pred prachom a vodou je tiež IP68. Magic3 Pro+ sa bude predávať len v konfigurácii 12 GB RAM a s 512 GB úložným priestorom.

 

Honor Magic Pro+ kúpite v dvoch farebných prevedeniach: Keramická biela a Keramická čierna za cenu 1 499 eur.

Termín globálneho predaja zatiaľ nie je známy.

Zdroj: Tlačová správa, GSMArena, GSMArena

Pridať nový komentár
TOPlist