Hodnota Dogecoinu klesla vďaka jeho propagátorovi

Hodnota kryptomeny Dogecoin klesla vďaka Elonovi Muskovi.

Po sobotňajšej šou "Saturday Night Live" (SNL) sa hodnota digitálnej kryptomeny Dogecoin prepadla takmer o tretinu a to vďaka pravdepodobne nepodareným vtipom hosťa tejto televíznej šou - Elonovi Muskovi. Samotný prepad bol na úrovni dvanástich percent, teda aktuálna hodnota kryptomeny je približne 44 centov, pritom pred samotným vysielaním, mal Dogecoin hodnotu takmer sedemdesiat centov. Počas vysielania sa začala jeho hodnota značne prepadať.

Zakladateľ automobilovej spoločnosti Tesla a spoločnosti venujúcej sa výrobe rakiet SpaceX - Elon Musk patrí k najväčším podporovateľom digitálnej meny Dogecoin. Musk podporuje túto menu hlavne na sociálnej sieti Twitter, vďaka čomu získava Dogecoin na popularite a hodnote. Len za tento rok sa Muskovi podarilo navýšiť hodnotu Dogecoinu svojimi vyjadreniami, na túto kryptomenu takmer o dvanásť tisíc percent a za tento mesiac je to až osemsto percentné navýšenie hodnoty.

Kryptomena Dogecoin vznikla ako žart v roku 2013 a jej aktuálna trhová hodnota je podľa informácií burzy s kryptomenami CoinBase takmer na úrovni 58 miliárd eur. Nie je presne známe, prečo digitálna mena zaznamenala takýto prepad, ale odborníci predpokladajú, že investori očakávali, že sa Elom Musk zmieni o Dogecoine vo väčšej miere, prípadne ho vo vysielaní podporí. Ďalšou možnosťou je, že ide o stratégiu "kúpiť fámu a predať správu", ktorá mala využiť predpovede investorov v rámci predaja kryptomeny.

Zdroj: TheVerge, CNN,

Komentáre (2)
VICTORIUS85

jej hodnota bola 85 miliard, nie millonov, davajte si pozor na preklad. Bilion v anglictine je miliarda,.
hodnota dogecoin je vacsia ako hdp slovenska ........

Erik Šípoš

Hej, chyba sa stala :) opravene ;-)
To hej, ako je to riadne sialenstvo s tymto hypom okolo doge...

Pridať nový komentár
TOPlist