Hodnota Bitcoinu dosahuje 3 300$, zatiaľ čo Bitcoin Cash prudko klesol

, Autor: Marián Ferenc

Vo svete Bitcoinu  sa práve odohráva vojna kryptomien. V utorok sa Bitcoin rozdelil na Bitcoin (BTC) a Bitcoin Cash (BCH). Počas svojho prvého týždňa obchodovania bol Bitcoin Cash na divokej horskej dráhe, čo sa týka jeho hodnoty.

V stredu, len jeden deň po svojom obchodnom debute Bitcoin Cash dosahoval hodnotu 756$. V uplynulých dňoch však Bitcoin Cash spadol a nedávno klesol iba na 289$. Toto je historicky najnižšia úroveň pre túto kryptomenu.

Bitcoin Cash bol tiež ovplyvnení skutočnosťou, že zatiaľ čo Bitcoin má rovnakú ťažobnú náročnosť, tak BCH má silnú hashovaciu šifru, čo vedie k bolestne dlhému ťaženiu. Okrem toho sa burzy ako Bitfinex a Bittrex otvorili pre podnikanie v súvislosti s vkladmi BCH, čo spôsobilo zníženie cien.

Rozdelenie medzi BTC a BCH vzniklo v dôsledku bitky o to, ako najlepšie prispôsobiť kryptomenu, pretože jej popularita sa zvýšila a dostala sa na hlavný trh. "Keď sa navrhne zmena protokolu digitálnej meny, používatelia potrebujú ukázať svoju podporu pre novú verziu a aktualizáciu - podobne ako ľudia pravidelne aktualizujú aplikácie na svojom počítači," povedal David Farmer, riaditeľ pre komunikáciu pre digitálnu peňaženku Coinbase Koncom minulého mesiaca. "Aby sa tieto zmeny mohli schváliť, mnohí ľudia potrebujú s nimi súhlasiť, rovnako ako zmeny v sieťach mobilných telefónov vyžadujú od mnohých telefónnych spoločností súhlas."

Netreba hovoriť o tom, že dohoda medzi všetkými zainteresovanými stranami sa nedá dosiahnuť, a preto je ťažké predpovedať, čo sa tento týždeň stane. V súčasnosti sa BTC približuje k rekordným hodnotám vo výške (AKTUALIZÁCIA) 3 321 $.

Zdroj:hothardware

 

Kľúčové slová
BCH, Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin mining, BTC
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist