High-endové iPhone 12 Pro a Pro Max otestované v DxO Mark

Milovníci Apple zariadení sa dočkali, pretože prestížna DxO Mark otestovala fotoaparáty v najnovších iPhonoch benchmark. Čo prinášajú?

V testovaní sa ocitol Apple iPhone 12 Pro a Pro Max. A hoci spoločnosť o nich hovorí ako o špičkových smartfónoch s výbornými fotoaparátmi, rozhodne tam patria, hoci v DxO Marku obsadili „len“ 4. a 5. miesto. iPhone 12 Pro totiž dosiahol celkového skóre 128 bodov (135 foto časť, 66 zoom a 112 video), čo stačí na vyrovnanie výsledkov Xiaomi Mi 10 Pro a celkovo zdieľané piate miesto.

Najvyšší model iPhone 12 Pro Max potom ešte o kúsok poskočil so 130 bodmi (138 foto časť, 68 zoom a 113 video) na samostatnej štvrté miesto rebríčka. Náskok prvej trojice tak nie je masívne, aj keď na prvom mieste je Huawei Mate 40 Pro a má o 6 bodov naviac, čo je ale zanedbateľný rozdiel. Oba telefóny sú chválené a kritizované v podstate za to isté.

High-end iPhony podľa testu ponúknu výborné farebné podanie a expozíciu, či presný autofokus. Vysoké chvály sa dočkali aj videá, kde ide o jedny z naozaj najlepších výkonov, tiež vďaka technológii HLG Dolby Vision. Zásadná strata na absolútnu špičku je ale v možnostiach priblíženia, pretože zoom nie je silnou stránkou Apple produktov (opticky ponúkajú stále iba 2-násobný“ bezstratový zoom. Rovnako tak výkon v horších svetelných podmienkach občas zľahka šumí a konkurencia ich prekonáva.

Zdroj: DxO

Pridať nový komentár
TOPlist