Herný notebook ASUS ROG Strix Scar III je už v predaji

ASUS uviedol na slovenský trh 15,6“ notebook ROG Strix Scar III G531, ktorý je určený najmä pre hráčov FPS titulov. Je to prvý notebook na svete s displejom s obnovovacou frekvenciou 240 Hz a rýchlou dobou odozvy 3 ms.

Tenké rámiky okolo displeja a decentný interiér s karbonovým vzorom zvýrazňuje svetelný RGB pás okolo základne. Pohodlie hráčov zvyšuje klávesnica a chladenie, ktoré zabezpečuje optimálny výkon procesora Intel Core i7 a grafickej karty NVIDIA GeForce RTX 2070. Špecialitou je fyzický kľúč KeyStone. Funguje na technológii NFC a slúži pre prístup k súkromným súborom alebo k rýchlemu nastaveniu individuálneho RGB osvetlenia alebo profilu v obľúbených hrách. Notebook ROG Strix Scar III G531 je na Slovensku v predaji za cenu od 1899 eur s DPH. Rýchle načítavanie hier a aplikácií zabezpečuje úložisko typu SSD M.2 NVMe PCIe 3.0 s kapacitou 512GB, ktorý v najvyššej konfigurácii dopĺňa 1TB SSHD disk Seagate FireCuda.

Predstavené zariadenie ponúka už spomenutú obnovovaciu frekvenciu 240 Hz a dobou odozvy 3 milisekundy (šedá – šedá), pričom panel IPS s rozlíšením Full HD ponúka verné farby. Okraje displeja lemujú úzke rámiky, vďaka čomu je notebook kompaktnejší ako iné modely. Notebook používa procesor Intel Core i7 9. generácie v kombinácii s dvojkanálovou 16GB operačnou pamäťou DDR4 2666 MHz, ktorú je možné jednoducho rozšíriť až na 32GB. Na Slovensku bude v priebehu leta 2019 v predaji aj 17,3“ verzia modelu s procesorom Intel Core i9. O herný výkon notebooku sa stará grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2070, resp. RTX 2060. Tieto moderné grafické karty sú založené na architektúre Turing a dokážu zobraziť detailné tieňovanie a efekty v hrách.

Pridať nový komentár
TOPlist