EN

Hacknite iOS či iCloud a zarobíte až $200 000

 
Spoločnosť Apple spustila nový program odmien. Ak prelomíte bezpečnosť iOS alebo iCloud môžete získať odmenu až do výšky $200 000.

Za hacknutie systémov nejakej firmy vás zvyčajne veľká pochvala nečaká a môžeme skôr očakávať žalobu a pobyt za mrežami, no u veľkých IT spoločností nebývajú výnimkou doslova výzvy pre prelomenie ich zabezpečenia. Apple teraz spustil nový program odmien, s ktorým si šikovný hacker môže obohatiť konto až o vysokých $200 000.
 
Stačí prelomiť zabezpečenie operačného systém iOS alebo úložiska iCloud. Hacker pritom musí dokázať svoj objav tým, že skutočne našiel takú cestu cez systém, ktorá mu otvára prístup k zariadeniu ako je iPhone či iPad. Program začína budúci mesiac a Apple hovorí, že pri nájdení naozaj závažnej bezpečnostnej slabiny mu vypíše šek na $200 000. Výška odmeny bude závisieť od závažnosti chyby, resp. od časti systému, ktorú hacker prelomí.
 
Cieľom programu je samozrejme nájsť bezpečnostné diery ešte predtým, ako ich nájde hacker so zlými úmyslami, ktorý by ich mohol zneužiť.
 
Zdroj: phonearena
 
Pridať nový komentár
TOPlist