Hackerská skupina Anonymous mala ukradnúť heslá webhostingu - Epik

Hackerská skupina Anonymous sa pochválila ukradnutím hesiel populárnemu webhostingu Epik, ktorý je obľúbený najmä u krajnej pravice.

Hackeri zo skupiny Anonymous sa nedávno pochválili napadnutím a následným ukradnutím prihlasovacích údajov z webovej registračnej služby Epik, ktorá je obľúbená najmä medzi pravicovo orientovanými klientmi. Medzi takých klientov patril aj bývalý americký prezident Donald J. Trump, ktorý tam mal svoj blog. Medzi ďalších klientov patria pravicovo orientované sociálne siete Parler a Gab, či konšpiračne orientovaná videoslužba - Bitchute. Tento poskytovateľ nedávno hostil webovú stránku: prolifewhistleblower.com, ktorá sa zameriavala na nahlasovanie ľudí súhlasiacich s potratmi, nakoniec ale bola zrušená, nakoľko nekonzistentne narábala s údajmi tretích strán.

Informácia o úniku dát sa mala objaviť na webovej stránke 4Chan, kde hackeri mali uviesť, že sa im podarilo ukradnúť potvrdenia o nákupoch, informácie o prevodoch jednotlivých domén, emailovú komunikáciu jedného zo zamestnancov spoločnosti Epik a samozrejme aj prihlasovacie údaje zákazníkov. Dá sa teda predpokladať, že uniknuté informácie sa onedlho objavia na predaj. Hackerom sa malo podariť odcudziť dáta vo veľkosti 180 GB.

Firma Epik sa vyjadrila, že im nie je známy únik dát zo serverov spoločnosti. Táto spoločnosť je obľúbená najmä u krajnej pravici, konšpirátorov, fašistov a podobne. Začali sa tam udomácňovať spomínané skupiny ľudí hlavne po útokoch na Kapitol. Služba Epik začala medzitým podnikať určité kroky pre zlepšenie si mena na trhu, tým že zrušila webovú stránku prolifewhistleblower.com.

Zdroj: Gizmodo,

Pridať nový komentár
TOPlist