EN

Hackeri napadli najväčšiu internetovú zoznamku, v ohrození 421 miliónov účtov

 
Všetci používatelia, ktorí disponujú účtom na zoznamkách siete Friend Finder by mali zbystriť svoju pozornosť. Ich osobné údaje môžu byť v ohrození.

V posledných rokoch sme mali možnosť zaznamenať niekoľko úspešných hackerských útokov, pri ktorých uniklo množstvo osobných údajov používateľov. Najnovší prípad sa však radí medzi najväčšie v histórii. Cielený útok na sieť stránok Friend Finder zapríčinil, že 421 miliónov používateľských účtov je momentálne v ohrození.
 
 
Najviac z nich patrí erotickej zoznamke AdultFriendFinder (339 miliónov), za ňou nasleduje portál Cams.com (62 miliónov), Penthouse (7 miliónov) a medzi uniknutými dátami boli aj osobné údaje používateľov niekoľkých ďalších menších portálov. Celkový počet 421 miliónov používateľských účtov reprezentuje 20 ročnú databázu siete Friend Finder, a hravo prekoná únik 360 miliónov účtov z portálu MySpace.
 
V uniknutých dátach sa samozrejme nachádzali aj citlivé osobné údaje o používateľoch. Sieť Friend Finder zatiaľ oficiálne nepotvrdila útok hackerov, no uznala, že obdržala hlásenie o možnom narušení bezpečnosti. Spoločnosť potvrdila, že v zdrojovom kóde sa nachádzala bezpečnostná diera, ktorá už ale bola opravená. Následne bude prebiehať vyšetrovanie vzniknutej situácie, a o jej výsledkoch vás budeme informovať.
 
Zdroj: engadget
 
Pridať nový komentár
TOPlist