GTA VI je vo vývojí a može byť exkluzívne len na nové konzoly!

Nové informácie naznačujú, že titul GTA VI by mohol prísť budúci rok alebo začiatkom roka 2021. Má ísť o exkluzívny titul pre novú generáciu konzol. Vývojári sa mali inšpirovať v seriáli Narcos.

Štúdio RockStar Games malo vždy vlastné vnímanie konzol. Od hry GTA III sú vždy uvedené PC verzie GTA s veľkým omeškaním. Napríklad 6. diel série (GTA V), považovaný za najpredávanejšiu hru všetkých čias vyšiel najprv na staršiu generáciu konzol XBOX 360 a PS3 (v roku 2013) a následne oveľa vylepšená verzia na PS4 a XBOX ONE v roku 2014. O 6 mesiacov neskôr sme sa dočkali aj PC verzie.

Štart hry bude patriť zrejme novej generácii konzol. Či sa dočkáme verzie aj pre súčasné konzoly PS4 (Pro) a XBOX One (X) nie je známe. Zdroj pochádza zo známeho fóra reddit. Tam sa dokonca spomína, že nová hra môže vyjsť až v roku 2022 a bude výlučne na konzoly. Z minulých skúseností vieme, že RockStar väčšinou 1-2 roky po uvedení na trh, uvádza aj PC verziu. V tomto prípade sa možno dočkáme výnimky, aj keď by sa štúdio pripravilo o veľké množstvo peňazí z predaných kópií. GTA V je jedna z mála PC hier, ktorú nemá žiaden zmysel pirátiť. Medzi najlepšie prvky hry patrí GTA Online, ktoré je aj niekoľko rokov od uvedenia stále podporované a rozširované.

Obdobie hry by sa malo odohrávať počas slávnej éry drogového kartela, niekde vo fiktívnych mestách Vice City a Rio de Janeiro. Podľa všetkého sa tak opäť vráti Vice City. GTA je známe 3 mestami – Los Santos, Vice City a Liberty City. Najznámejšia oblasť sa volá San Andreas, kde sa odohráva 4. diel série San Andreas a zároveň 6. diel GTA V.

Viacero zaujímavých informácií sa môžete dozvedieť z leaku na reddit.

Zdroj: techspot, reddit

Komentáre (3)
Karolkm

Ak by to vydali pre ps4 pro, tak by to museli vydat aj pre starsiu ps4. Takto Sony nastavilo pravidla.

Adam

Oni zrejme mysleli ps5

Senior Gamer

Ja som GTA nikdy nehral (na rozdiel od Doom, TR, HL2, atď.) lebo mi je maximálne odporný hlavný hrdina. Škoda, lebo grafika bola vynikajúca už pri San Andreas a tak som si aspoň pár krát poriadne šialene zazdil (ale reál je reál a predsa len iný adrenalín :) Zaujímalo by ma však, či to ešte niekoho baví, lebo vraj z tej V.-ky už spravili obyčajný predaj achievementov ?

Pridať nový komentár
TOPlist