GTA V bude z pohľadu prvej osoby

Hra sa konečne vymaní spod pohľadu tretej osoby a poskytne pohľad klasickej FPSky. Pohľad sa bude dať prepnúť.

Rockstar Games v Utorok oznámila že verzie pre Xbox One, PlayStation 4 a PC dostanú pohľad prvej osoby čím sa GTA V stane zaujímavejšiou. Hráč si bude môcť prepnúť pohľad dedikovaným tlačidlom. Týkať sa to bude aj GTA Online. Rockstar integrovalo do hry nové zameriavanie, tisícky nových animácií a FPS mód tak mohol konečne dostať zelenú.

Čo sa týka rozlíšenia, tak tu si PC hráči prídu na svoje ak majú 4k "zobrazovadlo". Hráči PS4 a Xbox One sú obmedzení len na Full HD pri 30 fps. Stovky vylepšení budú špeciálne na tieto tri platformy. Konzoloví hráči si prídu na svoje už od 18. novembra. Vlastníci PC si budú musieť na GTA V počkať až do 27.1.2015. Dovtedy sa možno objavia aj nejaké horúce fixy hry a PC verzia bude zas o niečo lepšia.

Dočkáme sa vylepšeného prostredia, nových zbraní, vozidiel, hustejšej premávky, väčšieho počtu zvierat a mnoho iného. Naladiť si budeme môcť 17 rozhlasovách staníc s viac ako 100 pesničkami a DJ mixov. Rockstar sa pohrával s myšlienkou pohľadu prvej osoby už dávnejšie, no nechával to až po vydaní verzií pre konzoly. Predchádzajúce verzie GTA mohli byť obohatené o tento pohľad. Hlavným problémom bolo, že pri starších konzolách sa Rockstar potýkal s nedostatkom pamäte. Bol to neustály boj s audiom, mapami a animáciami. S obmedzenými systémovými prostriedkami sa muselo vtedy niekde ubrať.

Zdroj: tomshardware.com

Pridať nový komentár
TOPlist