G.SKILL uvádza na trh novú mechanickú klávesnicu bez numerickej časti

, Autor: Ján Kisty

G.SKILL uvádza na trh novú mechanickú hernú klávesnicu bez numerickej časti.

Nová klávesnica s názvom RIPJAWS KM560 zakladá na kompaktnosti, spoločnosť verí, že sa ujme hlavne na LAN akciách a podobných herných akciách. Klávesnica je o 8 centimetrov menšia než plnohodnotná verzia KM570. Klávesnica má 87 kláves, spínače sú Cherry MX. Tie majú mať životnosť cez 50 miliónov kliknutí. Klávesy sú podsvietené červenými LEDkami. Tie je možné samozrejme vypnúť. Klávesy podporujú aj rôzne efekty, napríklad dýchanie. KM560 MX prichádza na trh rovno s trojicou spínačov. Modré (Blue) spínače sú vhodné na písanie, na hranie máte potom na výber z Brown (hnedých) alebo Red (červených).

Samozrejmosťou klávesnice je integrovaný 32-bitový ARM procesor, ktorý umožňuje celoklávesový rollover a podporuje anti-ghosting. Priložený softvér umožňuje uložiť do internej pamäte aj makrá. Tie je možné programovať aj priamo na klávesnici. Mediálne tlačidlá a tlačidlá pre ovládanie hlasitosti sú dostupné pomocou funkčného tlačidla FN + F9-F12, resp. prtsc, scroll lock, pause/break.

Ak ste sa tešili, že na trhu je konečne dostupná kompaktná mechanická klávesnica, sklameme vás. Klávesnicu v súčasnosti môžete kúpiť len v Ázii (dostupný je ale US layout), do USA a Európy sa má dostať až koncom roka za zatiaľ nešpecifikovanú cenu.

Zdroj: G.SKILL

 

Kľúčové slová
G.Skill
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist