GoPro má problémy s dronmi Karma, všetky ich zvoláva späť

, Autor: kupcik
 
Ak ste si nedávno kúpili dron od spoločnosti GoPro, mali by ste porozmýšľať o vrátení zariadenia predajcovi. GoPro totiž z dôvodu bezpečnostných obáv sťahuje všetky drony Karma.

Vydanie dronu od spoločnosti GoPro bolo jednoznačne behom na dlhú trať. O možnosti vytvorenia dronu vlastnej značky hovorili predstavitelia GoPro niekoľko rokov, a v tomto roku sme sa ho naozaj aj dočkali. Podľa interných štatistík spoločnosti sa ich doposiaľ podarilo predať približne 2 500 kusov, no zdá sa, že ich teraz budú musieť všetky stiahnuť z obehu.
 
Dôvodom je zlyhanie malého počtu dronov Karma počas prevádzky. GoPro tvrdí, že momentálne nebudú prebiehať výmeny kus za kus, a odporúča všetkým zákazníkom, ktorí si kúpili dron Karma, aby ho okamžite priniesli do predajne, kde bol zakúpený. Zákazníkom bude vrátená plná suma, a akonáhle sa vyrieši vzniknutý problém, predaj dronov bude opäť obnovený.
 
 
„Bezpečnosť je našou najvyššou prioritou. Veľmi malý počet vlastníkov dronov Karma zaznamenalo výpadky zariadenia počas prevádzky. Okamžite sme nariadili stiahnutie všetkých predaných kusov, a zákazníkom poskytneme plnú refundáciu. Ospravedlňujeme sa za vzniknuté nepríjemnosti, a spravíme všetko pre to, aby proces refundácie prebehol čo najhladšie.“ povedal výkonný riaditeľ Nicholas Woodman.
 
Pre samotnú spoločnosť GoPro je načasovanie problémov s dronom Karma veľmi nevhodné. Práve toto zariadenie malo dostať GoPro späť do hry, po neuspokojivých finančných výsledkoch za posledné mesiace. Akcie však aj naďalej klesajú, a v GoPro budú musieť vynaložiť ešte väčšiu snahu, aby sa konečne dostali z problémov.
 
Zdroj: engadget
 
Kľúčové slová
dron, GoPro Karma
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist