Google zasiahol proti aplikácii YouTube Vanced

Google chce dosiahnuť zákaz používania tejto populárnej aplikácie.

Google sa začal vyhrážať tvorcom populárnej aplikácie YouTube Vanced právnikmi a tí boli nútení stiahnuť svoju aplikáciu. Vývojári aplikácie na svojom Twitterovom konte ohlásili skoré stiahnutie svojej aplikácie z obchodu Google Play, ale aj z iných zdrojov. Odstránené budú aj odkazy na stiahnutie. Ak máte aplikáciu nainštalovanú, tak je pravdepodobné, že nejaký čas vám bude ešte fungovať. Neskôr sa dá očakávať, že prestane úplne fungovať. 

Tvorcovia aplikácie sa rozhodli prestať s vývojom kvôli tomu, že im bol doručený právny dokument zo spoločnosti Google, podľa ktorého majú zastaviť a ukončiť svoj projekt. To nakoniec vývojárov prinútilo zastaviť samotnú distribúciu aplikácie aj jej následný vývoj. Podľa dokumentu musia odstrániť všetky odkazy na YouTube, ale aj všetko čo súvisí s touto "sociálnou video-sieťou". 

Aplikácia YouTube Vanced si našla veľa používateľov vďaka tomu, že neobsahovala reklamy, takže ste nemuseli mať aktívne predplatné YouTube Premium. Našťastie existuje ešte niekoľko podobných aplikácií, ktoré vám umožnia prehrávať videá z video platformy - YouTube. Sú to napríklad tieto aplikácie - NewPipe, SkyTube, LibreTube a uYouPlus.

Zdroj: TheVerge, Xiaomiui,

Komentáre (1)
Zod

Farewell Vanced, farewell.
We will miss you

Pridať nový komentár
TOPlist