Google vylepšuje Mapy o zaujímavé funkcie

Google Mapy dostanú nové zaujímavé funkcie.

Americká spoločnosť Google vo veľkom vylepšuje svoje aplikácie, pričom aktuálne sa nových funkcií dočká aplikácia - Mapy. Nakoľko konkurencia medzi aplikáciami pracujúcimi s mapami je veľká, spoločnosť z Mountain View sa rozhodla pridať do svojej aplikácie funkcie, ktoré využívajú umelú inteligenciu.

Navigovanie v budovách

Prestupujete na vlak, alebo autobus a neviete sa rýchlo zorientovať, s tým by vám mala pomôcť funkcia s názvom Indoor live view. Aby bola navigácia čo najjednoduchšia, tak využíva prvky rozšírenej reality, vďaka nej sa budete vedieť rýchlejšie zorientovať v priestore a nájsť to pravé nástupište.

Aktuálne počasie a kvalita ovzdušia

Mapy dostanú aj novú vrstvu, vďaka ktorej zistíte aká je vo vašom okolí kvalita ovzdušia, ale aj aktuálne počasie. Táto vrstva obsahuje aj informácie o alergénoch pre alergikov. Tí vďaka nej budú vedieť hodnoty rôznych alergénov v ovzduší. Údaje majú dodávať rôzny partneri s ktorými Google uzavrel spoluprácu.

Ekologická navigácia

Chcete znížiť svoju uhlíkovú stopu cestou do práce alebo za rodinou, či priateľmi? Google vám s tým môže pomôcť, prostredníctvom ekologického plánovania trás. Ide zároveň o veľkú pomôcku pre ľudí, ktorí žijú v mestách, kde je kladený dôraz na silnú ekológiu. Mapy vám počas navigácie budú zobrazovať aj upozornenia o tom, že sa aktuálne nachádzate v nízkoemisných zónach.

Aktuálne tieto funkcie budú postupne spúšťané v rôznych krajinách sveta od Spojených štátov amerických, cez Veľkú Britániu, Nemecko, Francúzsko a Španielsko. Ďalšie krajiny by sa mali dostať postupne na rad.

Zdroj: Google, 1000logos,

Pridať nový komentár
TOPlist