Google upratoval vo svojom obchode s aplikáciami

Google robil veľké upratovanie a odstránil zoznamovacie "sugar daddy" aplikácie.

Obchod s aplikáciami Google Play, má tisícky zoznamovacích aplikácií, medzi ktoré patrí napríklad Tinder, Pokec, Blindr, Badoo, Twoo a podobne a tie patria medzi "klasické" zoznamky. Potom sú tu zoznamovacie aplikácie pre takzvané "sugar daddy" zoznamovanie, kedy mladá baba hľadá svojho sponzora, prípadne "otecko" hľadá svoju "dcérku", ktorú bude sponzorovať. Pritom ide o  sponzorovanie od drahých darov až po peňažné čiastky. Samozrejme, existuje aj "sugar mummy", ktorá si hľadá "synčeka", kde funguje obdobná forma sponzorovania.

Tieto "incestové" vzťahy sa ale nepáčia spoločnosti Google, ktorá prevádzkuje Obchod Play a rozhodla sa ich odstrániť. Podľa nových pravidiel, si vyhľadávací gigant dáva väčší pozor na aplikácie, ktoré sa orientujú na túto formu vzťahov. Presnejšie ide o zmenu terminológie voči kompenzovaným sexuálnym vzťahom. Takže po novom sa na spomínané aplikácie vzťahujú nové pravidlá, podľa ktorých patria k aplikáciám s nevhodným obsahom.

Google sa tak zároveň stáva veľmi selektívny, pretože napríklad "sugar" aplikácia Seeking Arrangement, má vo svojich stanovách možnosť nájsť si "vzájomne výhodné vzťahy". Lenže to sa vám môže stať aj keď používate iné aplikácie, kde vám takáto forma vzťahu môže byť taktiež ponúknutá. Spoločnosť z Mountain View sa v podstate rozhodla zakročiť len proti aplikáciám orientovaným pre tieto formy sexuálnych vzťahov.

Zdroj: AndroidAuthority,

Pridať nový komentár
TOPlist