EN

Google Stadia prichádza na Slovensko - od zajtra aj s hrou Cyberpunk 2077

Google Stadia je teraz k dispozícii v ďalších 8 európskych krajinách a prináša tak cloudovú hernú službu celkovo do 22 krajín sveta. Od zajtra bude ponúkať aj nový herný titul Cyberpunk 2077.

Kvôli rozmachu cloudových herných služieb, ako napríklad Microsoft xCloud, NVIDIA GeForce Now a Amazon Luna, musí Google Stadia zvyšovať svoju dostupnosť, ak nechce zaostávať. Za týmto účelom spoločnosť Google oznámila, že služba Google Stadia sa rozširuje do ďalších ôsmich krajín Európy.

Google Stadia tak novo funguje aj v Českej republike, Maďarsku, Poľsku, Portugalsku, Rakúsku, Rumunsku, Slovenskej republike a vo Švajčiarsku. Celkový počet krajín, v ktorých je služba k dispozícii, sa tak zvyšuje na 22. Google však upozorňuje, že zavedenie služby môže trvať až okolo 24 hodín, takže každý, kto má záujem o jej využívanie, bude musieť chvíľu počkať v závislosti od toho, kde žije.

Spoločnosť tiež dodáva, že ktokoľvek v týchto krajinách s účtom Google (a dostatočným internetovým pripojením - odporúčaná rýchlosť je 10Mb/s) sa môže zaregistrovať, aby získal bezplatný prístup k hrám Destiny 2 a Super Bomberman R Online. Členstvo v programe Stadia Pro je tiež k dispozícii za 9.99€ mesačne (prvý mesiac je zadarmo - trial verzia zdarma) a umožní prístup k rastúcemu počtu herných titulov, vrátane tohtotýždňového veľkého uvedenia hry Cyberpunk 2077, ktoré sa uskutoční zajtra, 10. decembra 2020 o 1:00 ráno.

Google nedávno oznámil, že čoskoro vydá verziu aplikácie Stadia pre iOS, ktorá bude bežať v prehliadači, čím sa vyhne predpisom, ktoré bránia vydávaniu herných streamovacích služieb prostredníctvom App Store.

 

Zdroje: Stadia, Stadia Help, 9to5Google, The Verge

Pridať nový komentár
TOPlist