Google prinesie vysokorýchlostný internet na Kubu

 
Prezident USA, Barack Obama, včera priletel na Kubu a v rozhovore pre americkú stanicu ABC News uviedol, že tento ostrovný štát čakajú veľké zmeny. 

Návšteva Obamu priťahuje pozornosť celého sveta, keďže posledných 90 rokov žiaden z prezidentov USA nevstúpil na kubánsku pôdu. V posledných rokoch sa však začali zlepšovať vzťahy medzi týmito štátmi a Kuba začína byť otvorenejšia celému svetu.
 
Po tom, ako sme včera priniesli správu o zrušení obmedzení ubytovania na Kube cez Airbnb, prichádzajú z Karibiku ďalšie zaujímavosti. Prezident Obama potvrdil, že Google v najbližších rokoch vybuduje na Kube vysokorýchlostný prístup na internet a takisto aj niekoľko Wi-Fi hotspotov. Podľa Obamu sú tieto zmeny nevyhnutné na vstup ostrovného štátu do ekonomického sveta 21. storočia.
 
 
Čo sa týka spoločnosti Google, nejedná sa o ich prvú interakciu s kubánskym trhom. Už vyše dvoch rokov môžu miestni obyvatelia vyhľadávať informácie na internete pomocou prehliadača Chrome, a nedávno bol pre nich spustený aj obchod s aplikáciami Google Play.
 
Zatiaľ nie sú jasné detaily, aký druh vysokorýchlostného internetu Google na Kubu prinesie, no miestni obyvatelia sa môžu tešiť na oveľa rýchlejšie pripojenie, oproti tomu, na aké boli zvyknutí doteraz. 
 
Zdroj: thenextweb
 
Pridať nový komentár
TOPlist