Google pridáva do Android tabletov nové centrum pre zábavu

Spoločnosť Google takmer pred dvoma rokmi oznámila, že končí s výrobou vlastných tabletov. Dala však jasne najavo, že sa bude stále zameriavať na softvér a spolupracovať s partnermi na vývoji systému Android pre tablety. V minulom roku začalo tablety s operačným systémom Android používať o 30% percent viac ľudí v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Veľké percento týchto používateľov používa tablety na zábavu, a preto spoločnosť po minuloročnom predstavení priestoru Kids Space pre deti do 9 rokov predstavuje svoj nový priestor pre zábavu s názvom Entertainment Space.

Entertainment Space je centrum, ktoré umiestňuje všetky vaše knihy, filmy, seriály a hry na jedno miesto, nachádzajúce sa na jednej obrazovke vľavo od domovskej obrazovky. Táto funkcia čerpá z aplikácií, ktoré máte predplatené na poskytnutie obsahu. Po prihlásení sa do týchto predplatených aplikácií sa vám v tomto centre pre zábavu zobrazí ich obsah.

Google medzi aplikáciami, z ktorých dokáže centrum zobrazovať obsah na karte Pozerať, spomína Hulu, Twitch a Google TV. Netflix sa však medzi týmito aplikáciami nenachádza. Samotná aplikácia služby Netflix sa zobrazí v sekcii „nedávno použité“, jej ponuka obsahu však zostane skrytá. Podľa portálu The Verge je tak preto, lebo streamovací gigant nechce mať svoj obsah uverejnený pri obsahu ponúkanom inými streamovacími službami.

V centre sa tiež nachádza karta Hry, ktorá samozrejme obsahuje výber hier z obchodu Google Play. V tejto karte sa nachádza aj sekcia Pokračovať v hraní, ktorá zobrazuje nedávno hrané tituly, v ktorých je možné naďalej pokračovať od miesta, kde ste skončili. Samozrejme je v tomto centre aj sekcia odporúčaných hier. Google navyše ponúka rad hier, ktoré môžete spustiť aj bez nutnosti ich sťahovania.

Na záver je tu karta Čítať, ktorá čerpá obsah z vašej knižnice obchodu Google Play a obsahuje odporúčania a odkazy na čokoľvek, čo práve čítate alebo počúvate, keďže v tejto karte nájdete aj svoje audioknihy.

Táto funkcia prichádza na trh ako prvá vo Walmart onn. tabletoch. Google však tvrdí, že Entertainment Space bude neskôr pridaný aj k tabletom vyrobeným spoločnosťou Lenovo, Sharp a ďalšími.


Prečítajte si tiež: Qualcomm čipy v Android smartfónoch obsahujú vážny bezpečnostný problém


 

Zdroje: The Keyword, The Verge

Pridať nový komentár
TOPlist