Google predstavil odľahčenú verziu Android Oreo pre smartfóny nižšej kategórie

, Autor: Ján Kurej

Spoločnosť Google oznámila vydanie odľahčenej verzie obľúbeného operačného systému Android s názvom Oreo Go. Táto verzia Androidu je optimalizovaná pre smartfóny nižšej kategórie, ktoré disponujú menšou RAM-kou.

Táto verzia prichádza tak ako to spoločnosť Google sľúbila na konferencii pre vývojárov, Google I/O, ktorá sa konala v prvej polovici tohto roka. Android Oreo Go prichádza spolu s najnovšou verziou Androidu s číselným označením 8.1, ktorá by mala výjsť najneskôr do zajtra.

Čo sa týka samotnej optimalizácie, tak Google v prvomrade vylepšil samotný beh operačného systému a to tak aby fungoval rýchlejšie na smartfónoch s menšou RAM-kou (1-1,5 GB). Výsledná hodnota zrýchlenia je vcelku zaujímavá. Googlu sa podarilo zrýchliť prácu aplikácii, ktoré bežia na tejto verzii systému, o 15 %.

Zaujímavý je tiež údaj zredukovania veľkosti systému a predinštalovaných aplikácii o 50%. Optimalizáciou prešiel aj prehliadač Chrom, ktorý v tejto verzii Androidu disponuje optimalizáciami, ktoré bežia na pozadí a šetria prenášané dáta.

Obchod Google Play bude ponúkať aplikácie, ktoré budú optimalizované pre Android Oreo Go. Užívateľ si však bude môcť nainštalovať hocijakú aplikáciu z obchodu, takže nebude limitovaný touto verziou Androidu iba hardwerom svojho zariadenia.

Budúci rok teda môžeme očakávať, že výrobcovia smartfónov budú inštalovať do svojich lowendových modelov tento druh Androidu.

Zdroj: hothardware

Kľúčové slová
Android Oreo Go, Google
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Google predstavil odľahčenú verziu Android Oreo pre ...

Dobrý deň.
Chcel by som sa spýtať či táto verzia androidu oreo go bude dostupná aj pre Európu a pre Slovensko napriklad na Samsung galaxy J3 2016. Čital som článok ktorý vydali Španieli a bolo v ňom písané že už začiatkom roka 2018 niektoré zariadenia dostanu túto verziu androidu či je to pravda neviem lebo ostatný mislim tým vyrobcov mobilov o tomto mlčia a nebol ešte na internete vydaní ani jeden članok ktorý by vydali vyrobcovia mobilov a informovali ktorych zariadeni by sa to malo týkať.

Poslať nový komentár

TOPlist