Google po dvoch dňoch zmazal aplikáciu Talibanu

 
V priebehu piatka sa na obchode Google Play objavila aplikácia, ktorá pochádzala z dielne militantného hnutia Taliban. Táto skutočnosť spôsobila na celom svete mierny rozruch.

Aplikácia, ktorej názov znel „Pashto Afghan News – Alemara“ však vydržala na Google Play necelé dva dni. Predstavitelia spoločnosti Google sa ju totiž pre obavy zo šírenia nenávisti rozhodli z obchodu nadobro stiahnuť. Nie je žiadnym tajomstvom, že aplikácia slúžila ako digitálna kampaň Talibanu za účelom oslovenia širokého spektra populácie a verbovania nových členov z každého kúta planéty.
 
V pravidlách od spoločnosti Google sa vyslovene uvádza, že aplikácie nesmú podnecovať k nenávisti voči určitým skupinám osôb na základe ich rasového alebo etnického pôvodu, náboženstva, postihnutia, veku, pohlavia, sexuálnej orientácie či rodovej identity. Práve tieto pravidlá boli hlavným dôvodom, prečo bola aplikácia z obchodu stiahnutá.
 
 
Hovorca spoločnosti Google sa pre britský denník The Telegraph vyjadril, že nebude komentovať konkrétne aplikácie, no zároveň priznal, že z obchodu Google Play boli v poslednom čase odstránené aplikácie, ktoré porušovali nastavené pravidlá.
 
Len v priebehu roka 2015 obdržala spoločnosť Google vyše pol milióna žiadostí na pridanie aplikácií do Google Play, čo znamená prejsť viac ako tisíc návrhov v priebehu jediného dňa. Práve pre tento narastajúci počet spoločnosť minulý rok zaviedla nový proces hodnotenia aplikácií, no zdá sa že stále má svoje chybičky, keďže cez neho prekĺzla aplikácia militantného hnutia.
 
Zdroj: engadget
 
Pridať nový komentár
TOPlist