Google Play je zaplavený falošnými Pokémon Go aplikáciami

 
Na oficiálnom obchode s aplikáciami pre Android sa objavilo hneď niekoľko falošných aplikácií Pokémon Go, ktoré môžu výrazne uškodiť vášmu smartfónu. 

Jednou z takýchto aplikácií je podľa spoločnosti ESET aj Pokémon Go Ultimate. Po jej stiahnutí a spustení sa do smartfónu používateľa nenainštaluje samotná hra Pokémon Go, ale takzvaná „PI sieť“. Po spustení aplikácie používateľovi ihneď zamrzne telefón a jedinou možnosťou ako ho opäť spojazdniť je vybrať batériu zo zariadenia. Tým však problémy ani zďaleka nekončia. Po reštarte sa zdá, že aplikácia sa v smartfóne viac nenachádza, no opak je pravdou. Aplikácia naďalej beží na pozadí a vytvára falošné kliknutia na reklamy.
 
 
Pracovníci z ESET-u na obchode Google Play objavili aj niekoľko ďalších nebezpečných aplikácií. Patria medzi ne napríklad aplikácie s názvom Install Pokémongo alebo Guide & Cheats for Pokémon Go. Ak ste si podobné aplikácie nainštalovali do svojho zariadenia, nemali by ste s ich odinštaláciou váhať ani minútu, keďže predstavujú bezpečnostné riziko.
 
Výskyt takýchto aplikácií nevrhá pozitívne svetlo obchod Google Play a takisto upozorňuje na riziká, ktoré prináša pomerne dosť otvorený prístup do aplikačného ekosystému. Aplikácie na ktoré ESET upozornil boli z Google Play stiahnuté, no stále je možné nájsť veľké množstvo pochybných aplikácií ohľadom Pokémon Go. Pri ich prípadnej inštalácii majte oči na stopkách a pokiaľ to nie je nutné, nevystavujte svoj smartfón zbytočnému nebezpečenstvu.
 
 
Pridať nový komentár
TOPlist