Google Play je zaplavený falošnými Pokémon Go aplikáciami

, Autor: kupcik
 
Na oficiálnom obchode s aplikáciami pre Android sa objavilo hneď niekoľko falošných aplikácií Pokémon Go, ktoré môžu výrazne uškodiť vášmu smartfónu. 

Jednou z takýchto aplikácií je podľa spoločnosti ESET aj Pokémon Go Ultimate. Po jej stiahnutí a spustení sa do smartfónu používateľa nenainštaluje samotná hra Pokémon Go, ale takzvaná „PI sieť“. Po spustení aplikácie používateľovi ihneď zamrzne telefón a jedinou možnosťou ako ho opäť spojazdniť je vybrať batériu zo zariadenia. Tým však problémy ani zďaleka nekončia. Po reštarte sa zdá, že aplikácia sa v smartfóne viac nenachádza, no opak je pravdou. Aplikácia naďalej beží na pozadí a vytvára falošné kliknutia na reklamy.
 
 
Pracovníci z ESET-u na obchode Google Play objavili aj niekoľko ďalších nebezpečných aplikácií. Patria medzi ne napríklad aplikácie s názvom Install Pokémongo alebo Guide & Cheats for Pokémon Go. Ak ste si podobné aplikácie nainštalovali do svojho zariadenia, nemali by ste s ich odinštaláciou váhať ani minútu, keďže predstavujú bezpečnostné riziko.
 
Výskyt takýchto aplikácií nevrhá pozitívne svetlo obchod Google Play a takisto upozorňuje na riziká, ktoré prináša pomerne dosť otvorený prístup do aplikačného ekosystému. Aplikácie na ktoré ESET upozornil boli z Google Play stiahnuté, no stále je možné nájsť veľké množstvo pochybných aplikácií ohľadom Pokémon Go. Pri ich prípadnej inštalácii majte oči na stopkách a pokiaľ to nie je nutné, nevystavujte svoj smartfón zbytočnému nebezpečenstvu.
 
 
Kľúčové slová
Google Play, mobilné aplikácie, Pokemon Go
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist