Google Pixel Fold - už aj Google skladá

Google po vzore Motoroly, Samsungu a Huaweiu, plánuje vlastné skladatelné zariadenie.

Spoločnosť Google plánuje vydať v tomto, prinajhoršom v budúcom roku svoje skladateľné zariadenie, ktoré by sa malo volať Google Pixel Fold. Jon Posser z najpoužívanejšieho vyhľadávača sa na svojom Twitter účte vyjadril, že Google Pixel Fold je skutočný. Vďaka tomu sa potvrdilo to, o čom sa už dlhšie "šuškalo". Pripravovaný smartfón má kódové označenie "Passport".

Tento rok bude vcelku zaujímavý, pretože niekoľko výrobcov smartfónov plánuje vydať tento rok svoje skladateľné zariadenia. Samsung plánuje minimálne 3 zariadenia, Oppo plánuje až 4 modely a Xiaomi a Vivo zatiaľ po jednom. Bohužiaľ, o špecifikácii chystaného smartfónu Pixel Fold sa zatiaľ nič nevie a neostáva nič iné, ako sa nechať prekvapiť, s čím príde Google tentokrát. Aktuálne Pixel smartfóny, sú už viac-menej nudné.

Podľa nedávnej správy, má byť hlavným dodávateľom displejov pre chystaný smartfón Samsung, rovnako ako aj pre ďalších výrobcov smartfónov. To samé o sebe nie je až také prekvapujúce, nakoľko juhokórejská spoločnosť Samsung, nemá v tomto segmente konkurenciu. Konkurent z rovnakej krajiny - LG sa momentálne "topí" v problémoch so svojou divíziou pre smartfóny a doteraz nevyrobil skladatelné zariadenie.

Zdroj: Mashable, Techradar,

Komentáre (2)
Lukáš Lancz

Hlavne nech ma lepsi build quality ako pixel 4a/5 :) Inak skvele telefony za tie ceny

Erik Šípoš

Tiež som zvedavý na kvalitu spracovania, aj cenu akú nasadia...lacné to asi nebude :/

Pridať nový komentár
TOPlist