Google Pixel 6 a 6 Pro ponúknu dlhú softvérovú podporu

Podľa uniknutých informácií, Google zabezpečí pre svoje smartfóny dlhú softvérovú podporu.

Technologický gigant zo Spojených štátov amerických - Google, plánuje oficiálne predstaviť svoje nové smartfóny Pixel 6 a Pixel 6 Pro, ale už teraz sa vďaka únikom informácií dozvedáme viac o vlastnostiach oboch zariadení. Medzi najnovšiu novinku patrí informácia o dlhej softvérovej podpore, pričom Google tak dorovná svojho konkurenta - spoločnosť Apple. Majitelia chystaných smartfónov sa teda môžu tešiť na minimálne päť ročnú softvérovú podporu v podobe bezpečnostných aktualizácií, aj keď to nie sú priamo systémové aktualizácie. Napriek tomu, stále je to o rok viac, ako ponúka juhokórejská spoločnosť Samsung svojim zariadeniam.

Budúci majitelia smartfónov Google Pixel 6 a Google Pixel 6 Pro, budú môcť používať nové fotografické efekty. Prvým z nich má byť Magic Eraser, vďaka ktorému vymažete z fotografií neželané objekty a druhým má byť funkcia Face Unblur, ktorá udržuje zaostrenie na snímaný objekt. Pixel 6 bude obsahovať hlavný 50 Mpix fotoaparát. Vo výbave sa bude ďalej nachádzať 12 Mpix ultraširoký fotoaparát, pričom Pixel 6 Pro dostane naviac do vienka 48 Mpix tele-objektív. Smartfón by mal podľa dostupných informácii vydržať až 24 hodín na jedno nabitie v sietiach 5G. Zároveň to budú prvé Pixel smartfóny, ktoré nebudú používať čipset od spoločnosti Qualcomm, ale namiesto toho budú osadené procesormi Tensor, ktoré vyvinula spoločnosť Google.

Zdroj: Engadget,

Komentáre (2)
Per

Načo 5 rokov soft.podpora, ak mi za 2 roky umrie baterka od rychlonabijania

Erik Šípoš

Výmena batérie je stále finančne výhodnejšia, než kúpa nového smartfónu. Ďaľší aspekt je, že zas za dva roky technológie pokročia....svojim spôsobom, je to snaha výrobcu o ako takú udržateľnosť.

Pridať nový komentár
TOPlist