Google Pay je už dostupný na Slovensku, zatiaľ ho podporujú štyri banky

, Autor: Martin Klokner

Držitelia platobných kariet Mastercard, VISA a Maestro môžu od dnes využívať mobilné platby Google Pay. Ide o jednoduchý a bezpečný spôsob platby mobilným telefónom.

Zákazníci, ktorí vyžívajú mobilné zariadenie s operačným systémom Android KitKat 4.4 alebo novší, môžu pomocou služby Google Pay platiť na všetkých bezkontaktných termináloch na Slovensku. Je ich celkovo 43000, dôležité však je, aby zákazník bol v niektorej z partnerských bánk, ktoré túto formu platenia podporujú – medzi ne patrí mBank, Slovenská sporiteľňa, Poštová banka a J&T Banka.

Na platbu v obchodoch potrebuje používateľ iba mobil s operačným systémom Android, podporujúci technológiu NFC a následne jednoducho spáruje aplikáciu so svojimi platobnými kartami. Registráciu platobnej karty do Google Pay musí povoliť vydavateľská banka. Platba mobilom funguje rovnako ako používanie bezkontaktnej platobnej karty, ktorých je na Slovensku väčšina.

Používateľ aplikácie Google Pay, ktorá sa dá stiahnuť na Google Play, v prípade platieb do 20 eur priloží mobil k platobnému terminálu a vykoná platbu. Pri platbách nad 20 eur je nutné mobilný telefón pre zvýšenie bezpečnosti odomknúť a potom priložiť k terminálu. Treba tiež dodať, že číslo karty sa pri platení neodosiela, ani neukladá do telefónu. Namiesto toho sa pri každej platbe vytvorí jedinečné virtuálne číslo a bezpečnostný kód, tzv. token, ktorý bezpečne spojí transakciu s konkrétnym bankovým účtom.

Zdroj: Google

Kľúčové slová
Android, banky, Google, Google Pay
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Google Pay je už dostupný na Slovensku, zatiaľ ho ...

Určite nie aj VISA?

Áno, podporovaná je aj VISA. Doplnil som to do článku. Podľa informácii by sa mali pridávať časom k podpore aj ďalšie banky - ak zistíme podrobnosti, doplním to do článku. Pre niektorých môže byť prekvapením, že v zozname bánk nefigurujú napr. Tatra banka, či VÚB, takže uvidíme, či časom pribudnú a ako sa to celé bude vyvýjať ďalej.

Re: Google Pay je už dostupný na Slovensku, zatiaľ ho ...

A niektori vyrobcovia stale uspesne ignoruju NFC v nizsej strednej striede.

NFC je uz opat vysadou len drahsich smartonov, MediaTek totiz vyvinul Hotknota ten to nepodporuje...

Poslať nový komentár

TOPlist