Google nakoniec predsa získal spoločnosť Fitbit

Výrobca wearables zariadení Fitbit sa konečne stal súčasťou spoločnosti Google, ktorá ho kúpila za 2.1 miliardy dolárov v novembri 2019. Google pôvodne čelil vyšetrovaniu ohľadom využívania osobných údajov používateľov zariadení FitBit. Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Fitbit James Park uviedol, že dôvera používateľov spoločnosti Fitbit bude aj naďalej prvoradá a budú udržiavať silnú ochranu osobných údajov a bezpečnosť.

Európska komisia v auguste minulého roku začala vyšetrovanie s cieľom posúdiť navrhovanú akvizíciu spoločnosti Fitbit spoločnosťou Google podľa nariadenia EÚ o fúziách. Regulačný úrad sa obával, že navrhovaná transakcia ešte viac upevní postavenie spoločnosti Google na trhoch online reklamy zvýšením už aj tak obrovského množstva údajov, ktoré by spoločnosť Google mohla použiť na prispôsobenie reklám.

Park vo štvrtok vo svojom vyhlásení uviedol, že Fitbit umožní používateľom mať kontrolu nad osobnými údajmi a budú transparentní ohľadom toho, čo a prečo zhromažďujú. „Google bude naďalej chrániť súkromie používateľov zariadení Fitbit a prijal sériu záväzných prísľubov s globálnymi regulátormi, ktoré potvrdzujú, že údaje o zdraví používateľov zariadení Fitbit nebudú použité na Google reklamy a tieto údaje budú uchovávané oddelene od ostatných údajov reklám Google.“

Google tiež potvrdil, že bude naďalej umožňovať používateľom zariadení Fitbit zvoliť si pripojenie k službám tretích strán, pričom uviedol, že dohoda o spoločnosti Fitbit sa vždy týkala zariadení, nie dát. „Od začiatku nám bolo jasné, že budeme chrániť súkromie používateľov Fitbit. Pracovali sme s globálnymi regulátormi na prístupe, ktorý zaručuje očakávania spotrebiteľov v oblasti ochrany súkromia,“ uviedol Rick Osterloh, senior viceprezident pre zariadenia a služby spoločnosti Google. „Budeme tiež udržiavať prístup k rozhraniam Android API, ktoré umožňujú zariadeniam, ako sú fitness trackery a inteligentné hodinky, spolupracovať s Android smartfónmi a naďalej budeme používateľom zariadení Fitbit umožňovať, aby sa rozhodli pripojiť k službám tretích strán, takže stále si budete môcť synchronizovať svoje obľúbené aplikácie pre zdravie a fitnes do svojho účtu Fitbit,“ upresnil.

 

Zdroje: Fitbit Blog, The Keyword

Pridať nový komentár
TOPlist