Google musí zaplatiť pokutu za klamlivú obchodnú taktiku

Google vyšla propagácia smartfónu oveľa drahšie než počítalo.

Technologická spoločnosť Google musí zaplatiť pokutu vo výške 8 miliónov dolárov (približne 7 354 000 eur). Súd v americkom štáte Texas uznal vyhľadávacieho giganta vinného z nekalej obchodnej praktiky. Firma Google totiž propagovala smartfón Pixel 4 tak, že mali o ňom hovoriť DJ-i, ktorí ho v tej dobe reálne nemali v rukách. Napriek tomu tento americký technologický gigant pokračoval v tejto klamlivej obchodnej taktike a to aj napriek vedomiu, že spoločnosť porušuje zákon. Takýto názor zastáva totiž kancelária generálneho prokurátora Kena Paxtona.

Texas nebol jediný americký federatívny štát, ktorý sa rozhodol žalovať spoločnosť Google a túto klamlivú propagáciu. Firma musela medzičasom zaplatiť pokutu už v šiestich štátoch. Ďalších 9 miliónov dolárov (približne 8 275 680 eur) spoločnosť zaplatila ako pokutu Federálnej obchodnej komisii. Podľa Paxtona je toto veľmi dôležitý odkaz pre všetky veľké spoločnosti a majú počítať s tým, že sa nebude s nimi špeciálne zaobchádzať. Úloha štátu týmto nekončí a vládne orgány majú v pláne obmedzovať monopol spoločnosti Google všade tam, kde to bude možné.

Samozrejme Google nie je jedinou spoločnosťou, ktorá sa uchýlila k nekalej reklamnej praktike. Podobne sa zachovali aj napríklad Samsung či Huawei, ktoré vydávali fotografie z digitálnych zrkadloviek za fotografie zo smartfónov.

Zdroj: Engadget,

Pridať nový komentár
TOPlist