Google kupuje cloudovú softvérovú firmu Apigee za $625 miliónov

 
Vyhľadávací gigant v priebehu včerajšieho dňa oznámil prevzatie cloudovej softvérovej firmy Apigee Corp. Celá transakcia vyšla Google na 625 miliónov amerických dolárov, a za prevzatím môžeme hľadať snahu získať lukratívny podiel v cloudovom biznise.

Softvérová firma Apigee Corp má sídlo v americkom meste San José, a ich náplňou práce je pomáhať spoločnostiam prepájať ich vlastné digitálne služby s aplikáciami, ktoré používali ich zákazníci a partneri. „Táto služba je rozhodujúca pre spoločnosti, ktoré sa rozhodli vstúpiť na cloud.“ povedala v interview Diane Green, ktorá vedie cloud divíziu v spoločnosti Google.
 
 
Cloud sa stáva čoraz viac populárnejšou možnosťou ako ukladať, spravovať a spracovávať dáta na vzdialených internetových serveroch. Firma Apigee sa špecializuje na správu aplikačného programového rozhrania (API), inak povedané, na kanály, pomocou ktorých sa digitálne služby spájajú so spoločnosťami pri zadávaní objednávky pre zákazníka, alebo dodávateľa. Google sa rozhodol ponúknuť akcionárom Apigee sumu $17,40 za každú akciu, čo je o 6,5% viac ako mali akcie hodnotu na trhoch v stredu večer po zatvorení burzy.
 
Spoločnosť Apigee sa môže pochváliť zaujímavým portfóliom zákazníkov, medzi ktorých patria spoločnosti ako AT&T, Burberry Group Plc alebo Vodafone Group Plc. Na akciový trh vstúpili v apríli minulého roku, kedy sa hodnota akcií pohybovala na $17/akciu. Viaceré technologické firmy sa všemožne usilujú o vstup na cloudový trh, keďže táto oblasť je veľmi perspektívna a v poslednom období rýchlo rastúca. Google získal v Apigee strategického partnera, ktorý vyhľadávaciemu gigantovi určite pomôže konkurovať tým najlepším.
 
Pridať nový komentár
TOPlist