Google hrozí rekordná pokuta

Spoločnosti google hrozí rekordná pokuta 11 miliárd dolárov .

Google má byť pokutovaný protimonopolným úradom EÚ, za to, že obmedzoval prístup do obchodu Google Play, pokiaľ ste nemali nainštalovaný prehliadač Google Chrome a Google Search. Výška tejto pokuty má dosiahnuť 10%  celkového obratu spoločnosti čo činí sumu 11 miliárd dolárov. Išlo by tak o najvyššiu udelenú pokutu v historií.

Google už v minulom roku čelil pokute 2.7 miliárd dolárov od protimonopolného úradu. Pokutu dostal za uprednostňovanie svojich služieb pri vyhľadávaní cez Google obchod.

 

Podľa informácií zo stránky 9TO5Google, môže situácia zájsť až tak ďaleko, že divízia Android sa oddelí od spoločnosti Google.

 

Komentáre (2)
tojefuk
Takže EÚ ide Googlu, súkromnej firme diktovať, čo môže a čo nie? Vážne? Oni si dovolili propagovať svoje vlastné aplikácie. No svine.
aa
Dalsie svinstvo od EU ktora sa snazi ich pokutovat za pouzivanie sluzieb ktore sami vytvorili, aj ked mne by sa tiez nepacilo keby ma gugel nutil k pouizvaniu ich prehliadaca, ale ked nechcem nemusim to pouzivat a mozem sa poobzerat po konkurencii. EU by som poslal do certa, prizivnikov, nic dobre nepriniesli okrem spolocnej meny,
Pridať nový komentár
TOPlist