Google cez Android stále špehuje, nepotrebujete byť ani pripojení!

, Autor: Ján Kisty

Google špehuje cez Android aj keď lokalizácia a všetky lokalizačné služby sú vypnuté.Google špehuje vždy a stále, to zrejme nie je novinkou. Ale podľa najnovších informácií od Quartz Google vie, kde sa nachádzate aj bez vloženej SIM a aktívnej lokácii. Problém sa má týkať hlavne headsetov spárovaných s Androidom ale taktiež samotných smartfónov, ktoré sa snažia prihlásiť k blízkej sieti, čím dochádza k výpočtu polohy. Ako metóda sa používa známe triangulácia na základe základových staníc.

Informácie sú samozrejme posielané samotnému Google. Ten sa vyjadril, že od januára majú nový identifikátor Cell ID, aby bola zlepšená rýchlosť rýchlosť prenosu správy. Údaje sa ale ukladať nemajú. Ako ale poznáme Google, určite boli použité na zlepšenie iných služieb.

Zdroj: techspot

 

Kľúčové slová
Google
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

To je Android, to je normálne...

Kazdy mobil sa da najst bez SIM pokial je zapnuty.....pred par rokmi bol v Nemecku nejaky pripad masoveho strelca, alebo niecoho podobneho a nemecka policia sa vyjadrila, ze pachatela nasli pomocou mobilneho telefonu aj ked mal vytiahnutu SIM (neviem ci telefon nemal dokonca vypnuty!!!, ale mal tusim model, kde sa nedala vybrat bateria)

GPS nepotrebuje k aktivácii sledovania SIM kartu...

A nieco co neviem, mi nechces povedat? :) U smartfonov je to normalna vec, u starsich telefonov sa priznam, ze neviem....

Re: Google cez Android stále špehuje, nepotrebujete byť ani ...

Aj ked je vypnuty. Spravte si experiment: nabite baterku mobilu na 100%, vypnite a nechajte ho lezat tyzden. Garantujem, ze byde vybita. Potom zoberte starsi monil alebo ked sa da, tak tu baterku vytiahnite z toho telefonu(nabitu). Po tyzdni stale ostane nabita.

Tak preto musia mat telefóny s Androidom tak veľkú baterku. Či službu vypnem, či nie, stále je aktívna...

nenadarmo sa šušká, že pracujú pre NSA

Poslať nový komentár

TOPlist