Google bezdôvodne zrušil konto hernému vývojárovi

Google bezdôvodne zrušil po 15 rokoch konto hernému vývojárovi.

Autorovi hry Terraria - Andrewovi Spinksovi, zrušila spoločnosť Google jeho účet. Firma vývojárovi doteraz nedala vyjadrenie, z akého dôvodu mu konto zrušila. Autor hry vďaka tomuto kroku od vyhľadávacieho giganta prišiel o nakúpené aplikácie a hry za tisíce dolárov, zálohy fotiek, prístupu k e-mailu a samozrejme s tým sú spojené aj registrácie na rôzne služby. Autor na sociálnej sieti Twitter píše aj o strate už zakúpených filmoch v rámci jeho konta, kedy stratil prístup k 4K verzii Pána Prsteňov. Google len tak z ničoho nič zrušil hernému vývojárovi konto po pätnástich rokoch.

Bohužiaľ, Google spravil takýto krok aj mne, ešte počas minulého roka, vďaka čomu som prišiel o svoje konto, ktoré som mal od začiatku spustenia Gmailu. V tom čase bol ešte na pozvánky. V jedno "pekné" ráno som sa zobudil a na smartfóne som si našiel informáciu o deaktivácii svojho konta. Prvým krokom, čo som spravil bol pokus o obnovenie konta, kedy som napísal z akého dôvodu žiadam jeho obnovenie. Na odpoveď som si mal počkať až 24 hodín, no prišla za 16 hodín. Samozrejme, odpoveď bola zamietavá a bez udania dôvodu, prečo tak spravili.Jedine, len že trvajú na svojom rozhodnutí. Ďalším krokom bolo hľadanie informácií na stránkach podpory Google. K pravému dôvodu sa taktiež ale nedopracujete a v podstate sa stávate ťažkým kriminálnikom v očiach Google. Stačí si pozrieť screenshot.

Tak isto ako herný vývojár, nie som si vedomí porušenia pravidiel. Jedinú odpoveď, ktorú som dostal je, že spoločnosť trvá na svojom rozhodnutí a koniec. Na ďalšie odvolania som sa odpovede už nedočkal. Takže, podobne ako herný vývojár, prišiel som o veľa vecí. Bohužiaľ ani Spinksovi sa doteraz nepodarilo obnoviť konto. Už sú tomu tri týždne a on na oplátku nemá v pláne uviesť hru Terraria na hernú platformu Google Stadia.

Tento problém sa kľudne môže stať aj vám, aj keď používate služby iného giganta. Google konto mám založené nové, ale mám ich viacero, pretože jedno slúži na aplikácie, druhé na fotky a videá, tretie na kontakty a mail a samozrejme, čo sa dá to duplikujem na ďalšie kontá. Od začiatku si robím zálohy na záložný disk, takže okrem hier a aplikácií, prístupov a s tým spojené problémy so zmenou registračného mailu v rôznych službách, mám zvyšné dáta v relatívnom bezpečí.

Google dokáže byť zlý a keď v jednom okamihu o všetko prídete, až vtedy si uvedomíte, ako veľmi ste na ňom závislí.

Zdroj: Twitter, skúsenosť autora, Commondreams, Steam,

Komentáre (1)
Marek Pastornicky

Opravte si chyby v článku, máte ich ako maku... Na budúce kontrolujte to, čo google translate preloží a nie že to sem len tak dáte - CTRL C / CTRL V

Pridať nový komentár
TOPlist