GNOME chce zlepšiť financovanie

Obľúbené linuxové prostredie chce získať viac financií na svoje fungovanie.

Riaditeľ nadácie - Robert McQueen, ktorá má na starosti vývoj desktopového prostredia GNOME, by rád privítal viac financií určených pre vývoj tohto prostredia. Nadácia je na tom finančne veľmi dobre, aspoň podľa slov riaditeľa, lenže v pláne je minúť viac financií, než tomu bolo doteraz. Tieto financie budú čerpané z rezerv, napriek tomu, že nie je očakávaný aj väčší príjem a zároveň pôjde o posledné navýšenie výdavkov. Podľa riaditeľa bude potrebné zohnať ďalšie financie do šiestich až dvanástich mesiacov. Naposledy sa nadácii podarilo získať veľký finančný dar od spoločnosti Endless.

Za posledných šesť mesiacov sa podarilo nadácií zamestnať nových zamestnancov a taktiež bol úspešne spustený projekt GNOME Circle. Komunite sa zároveň podarilo úspešne vypustiť do sveta aj nové GTK v štvrtej verzii. Medzi ďalšie úspechy nadácie patrí aj spustenie programu Community Engagement Challenge, vďaka ktorému má byť lepšie podporovaná infraštruktúra pre GNOME a aplikácií pre Linux vo Flathube.

Užívateľské prostredie GNOME patrí popri prostrediu KDE, k najpoužívanejšiemu správcovi pracovnej plochy vo svete operačného systému Linux.

Zdroj: Ramcq, CleanPNG, Ubuntubuzz,

Pridať nový komentár
TOPlist