Gelid uvedie už 4. verziu obľúbeného chladiča Tranquillo

, Autor: Anonymný používateľ
 
Spoločnosť Gelid uvádza na trh v poradí už 4. revíziu chladiča Tranquillo, ktoré sa vyznačujú skvelým pomerom cena/výkon.

Spoločnosť Gelid dnes oznámila uvedenie chladiča Tranquillo rev. 4  pre procesory, ktorý sa pokúsi nadviazať na úspech predošlých generácii Tranquillo chladičov. Oproti 3. revízii nedošlo k príliš razantným zmenám. Pasív sa nepatrne zmenšil ale reč je iba o 3mm čo sa šírky a hĺbky týka. Hmotnosť sa taktiež v podstate nezmenila a Tranquillo rev. 4 aj s ventilátorom váži 580g. Počet heatpipes sa nezmenil a sú opäť 4.
 
 
Modelové označenie použitého 120mm ventilátora síce výrobca neuvádza, no vyzerá to na ten istý ako v prípade predchádzajúceho Tranquillo chladiča. U novinky má však o trošku vyšší rozsah otáčok a to konkréte od 750RPM po 1600RPM. U Tranquillo rev. 3 bolo stropom 1500RPM. Ložiská sú rovnako Hydro Dynamic a maximálny prietok vzduchu stúpol zo 63,5CFM na 65,5CFM vďaka vyšším otáčkam. Hlučnosť či statický tlak má podobné hodnoty ako u staršej generácie. Stredná doba medzi poruchami činí u ventilátora 50 000 hodín.
 
 
Poteší aj nezmenená 5-ročná záruka. Cenu výrobca zatiaľ nezverejnil, no pravdepodobne bude niekde na hranici 30€ ako v prípade predchodcu. Kompatibilita počíta so všetkými novými aj staršími paticami AMD a Intelu. O zaslanie testovacej vzorky som už požiadal PR zastúpenie Gelidu takže snáď sa nám podarí priniesť vám v blízkej dobe recenziu.
 
Zdroj: TS Gelid
 
Kľúčové slová
chladiče, gelid, Tranquillo Rev. 4
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Gelid uvedie už 4. verziu obľúbeného chladiča Tranquillo

Mam v2 uz niekolko rokov. Nenastal ziaden problem doteraz.

Poslať nový komentár

TOPlist