GeForce GTX 1060: výkonnejšia ako Radeon RX 480

Podľa uniknutej prezentácie má byť GeForce GTX 1060 výkonnejšia a efektívnejšia ako Radeon RX 480...

Radeon RX 480 bol len nedávno oficiálne predstavený a nVidia má mať už teraz pripravenú konkurenciu v podobe GTX 1060. Predstavenie novej GeForce grafickej karty má byť 7. júla a prvé karty v referenčnom dizajne (Founders Edition) majú byť dostupné o jeden týždeň neskôr. Internetová stránka VideoCardz.com zverejnila obrázky originálne vyzerajúcej prezentácie v ktorej sa porovnáva výkon GeForce GTX 1060 práve s Radeon RX 480. 

V celkovom výkonnostnom porovnaní je GTX 1060 v hrách o 15% a vo VR o 25% výkonnejšia ako RX 480. Ďalší slajd hovoriaci o "výkone GTX 980 pre každého" by pasoval k týmto údajom. Pri porovnaní pomeru spotreba/výkon by GeForce GTX 1060 bola potom až o 45% efektívnejšia. Všetko v rámci možností pre novú Pascal architektúru. Odpoveď od AMD je už pravdepodobne v príprave, nakoľko bola na oficiálnej stránke "chybou" na krátku dobu uvedená Radeon RX 490 grafická karta ako člen Polaris generácie.

Všetky tieto údaje majú patriť GeForce GTX 1060 s 1280 CUDA cores, až 1,7 GHz boost a 6 GiB VRAM. TDP respektíve spotreba má byť 120 W, kvôli čomu vystačí karte jedno 6 Pin prídavné napájanie. V starších prezentáciách bola táto grafická karta uvedená s "Ti" prívlastkom. Verzia s 3 GiB VRAM by potom bola tá, bez "Ti" prívlastku. 

špecifikácie a výkon GeForce GTX 1060, zdroj obrázkov: VideoCardz.com

Zdroj: VideoCardz.com

Komentáre (6)
Robo7
NVIDIA je zrejme dobre pripravená na konkurenčný boj a uvedie odpovedajúcu radu oproti AMD načas aby obsadila trh, ktorý sa pre AMD nevyvíja podľa želaní. Na konci roku po uvedení všetkých typov kariet bude zrejmé kto má navrch s novou generáciou GK...
Paulovic
Ja myslim, ze uz teraz je zrejme, kto ma zase navrh v tejto generacii s vykonom a efektivitou... Drzim ale AMD palce, pretoze nvidia s tymi cenami je uz vazne mimo realitu...
grafgraf
hah ten graf nema chyby ked zacina na 0.8
Mučo Mačo
reklama od nv..nic ine..otestujte sami a potom tu zverenjnujte nieco ako bulvar.. forum nepodporujer tapatalk..clanky mate taketo.. ci si chcete prilakat ludi ?
Nechapac
Nechapem co je na tom reklama od nvidie, je to novinka, ktora sa objavila na nete, tak o tom spisali novinku. To akoze teraz vsetko, co redakcia vyda bude reklama pre dany produkt? Ak narazate na marketingovy graf, tak v texte su jasne uvedene percenta, ktore vyjadruju skutocny narast predkladany nvidiou.
nechapac blby
nechapem, ako moze na nevydany produkt vydat niekto takyto pseudoclanok, asi aby mali nvidioti co papat od ich PR. cisty oblb na zakaznika, aby si nebodaj nekupil konkurenciu. a hopky hopky paperlaunch, nevadi ze to bude realne na trhu bohviekedy ala 1070, 1080 s cenou minimalne o 20% vyssou, nvidioti nam spapkaju vsetko....
Pridať nový komentár
TOPlist