FreeSync funguje aj na NVIDIA kartách

Na reddite sa objavila dvojica vlákien, kde používatelia tvrdia, že na NVIDIA grafických kartách je možné sprevádzkovať FreeSync.

Funkčnosť potvrdil už aj web techspot. Používatelia zistili, že v prípade, že máte jedno z dvoch APU Ryzen – 2200/2400G a vynútite v BIOSe integrovanú grafickú kartu Vega a zároveň pripojíte výkonnú NVIDIA grafiku, je možné sprevádzkovať FreeSync. Po zapnutí stačí prehodiť kábel z dGPU do iGPU. Render scény bude prebiehať na NVIDIA grafickej karte ale o výstup sa postará integrovaná Vega. Vega sa totiž správa ako úsporná grafická karta a pri požadovanom vysokom výkone sa jednoducho prepne a zapne NVIDIA.

Horší je prípad, ak nemáte APU Ryzen. Musíte si zaobstarať jednu z AMD kariet, napr. RX550 a trošku experimentovať. V systéme sa totiž ako NVIDIA tak AMD budú javiť ako výkonné grafické čipy. Problémom je tiež to, že Windows nepodporuje nastavenie predvolenej grafickej karty. Systém považuje za primárny ten displej, ktorý sa pripája ku grafickej karte. Niektoré hry ale podporujú prepínanie grafických kariet. NVIDIA Control Panel v tomto momente tiež nedovolí nastaviť priority medzi grafickými kartami.

Pokles výkonu je podľa všetkého veľmi nízky.

Zdroj: rôzne

Komentáre (1)
stgFX
Cize nefunguje... pretoze framebuffer posiela na monitor integrovana karta a nie nVidia. A funguje to len v malom mnozstve pripadov, kde sa da vybrat primarny renderer (DirectX, Vulkan), hocico napisane v OpenGL s tymto spolupracovat nebude.
Pridať nový komentár
TOPlist