Francúzsko zakázalo predaj smartfónu iPhone!

Zákaz predaja smartfónu by sa mohol rozšíriť na celú Európsku úniu.

Francúzska Národná agentúra pre frekvencie (Agence nationale des fréquences - ANFR) oznámila rozhodnutie zákazu predaja smartfónu Apple iPhone 12, nakoľko toto zariadenie malo prekročiť hodnotu SAR o 1,44 wattu na kilogram. Zariadenia predávané na území Európskej únie majú maximálnu povolenú hodnotu SAR povolenú na 4,00 wattu na kilogram. Predmetný smartfón má teda hodnotu SAR na úrovni 5,44 wattu na kilogram. Toto stanovisko ANFR si všimli krajiny EÚ, ako napríklad - Nemecko, Belgicko a Taliansko, ktoré zatiaľ vzniknutú situáciu moniturujú.

Ku kauze nadmerného žiarenia iPhonu 12 sa vyjadril aj nemecký úrad BNetzA, ktorý oznámil, že francúzske zistenia by sa mohli stať návodom pre zvyšok Európy. Belgicko sa rozhodlo požiadať svojho sieťového regulátora o preskúmanie tohto prípadu. Holandsko požiadalo americkú spoločnosť Apple o vysvetlenie k vzniknutej kauze a to aj napriek tomu, že tamojší regulátor vydal vyhlásenie, podľa ktorého zariadenie nepredstavuje riziko.

Na problém zareagoval aj technologický gigant Apple, ktorý mal dodať francúzskej Národnej agentúre pre frekvencie viaceré výsledky. Tie majú pochádzať priamo z laboratórií výrobcu, ale aj od takzvaných "tretích strán". Ako nakoniec dopadne celá kauza, je otázne. V prípade zákazu predaja smartfónu iPhone 12 to nakoniecbpte spoločnosť Apple nemusí nič znamenať, pretože nová séria iPhone 15 je už tu a výpadok v predaji "dvanástky" bude pravdepodobne minimálny.

Zdroj: Techspot,

Pridať nový komentár
TOPlist