Ford mení dodávateľa infotainmentu

Ford mení dodávateľa infotainmentu. Kto to bude?

Automobilová spoločnosť Ford ukončila spoluprácu s kanadskou technologickou spoločnosťou Blackberry, ktorá dodávala výrobcovi automobilov infotainment založený na technológii QNX. Americká automobilka si vybrala nového dodávateľa, ktorým je Google. Ten má od roku 2023 poskytovať automobilovej spoločnosti svoje riešenie pre "inteligetné" automobily. Nový infotainment má byť použitý v autách rady Lincoln. Pre fanúšikov riešenia od Blackberry to nebude veľmi potešujúca správa.

Po automobilových spoločnostiach Volvo alebo Polestar, tak začne aj Ford používať vo svojich automobiloch riešenie od technologického giganta Google. Bohužiaľ, zatiaľ nie je jasné v akej miere to bude. Predpokladá sa, že primárnou navigáciou budú Google Mapy, tak isto má byť v rámci infotainmentu dostupný aj obchod Google Play pre rôzne aplikácie, ktoré budú optimalizované pre vozidlá spomínanej značky. Samozrejme, dostupný by mal byť aj hlasový asistent v podaní Googlu.

Ford aj Google uviedli, že systém v automobiloch bude otvorený aj vývojárom tretích strán, ktorí budú mať záujem vyvíjať aplikácie pre automobily tejto značky. Automobilová spoločnosť si totiž myslí, že práve v tomto bude budúcnosť, a to presnejšie v možnostiach prispôsobenia si systému na svoj obraz.

Obe spoločnosti zároveň vytvorili spoločný tím s názvom Team UpShift, ktorý má pomôcť automobilke zjednodušiť procesy integrácie umelej inteligencie a strojového učenia. Partnerstvo spoločností by malo predbežne trvať šesť rokov.

Zdroj: Cnet,

Pridať nový komentár
TOPlist