Fitness náramok pre najlepšieho priateľa človeka od Xiaomi

Petbit nie je len fitness náramok, je to aj GPS lokátor a tracker. Pomôže vám nájsť vášho strateného štvornohého miláčika. Petbit je iný než bežné pet trackery, ktoré využívajú bežné siete mobilných operátorov. Tento využíva sieť pre internet vecí NB-IoT, z čoho plynie hneď niekoľko výhod.

Prvou výhodou je výdrž zariadenia. Bez nabíjania dokáže fungovať dlhšie než bežné pet trackery. Petbit by mal vydržať na jedno nabitie až 30 dní. Druhou výhodou je lepší dosah signálu. NB-IoT sieť má lepší dosah v budovách, v podzemí a na iných miestach, kde bežné siete prestávajú fungovať. Slovensko je už touto sieťou pokryté, prevádzkuje ju Telekom. Treťou výhodou by mala by nižšia cena takéhoto pripojenia. Píšeme "mala" pretože sieť NB-IoT ešte u nás nebola uvedená do komerčnej prevádzky. Takéto pripojenie si zatiaľ nemôžete zakúpiť. Avšak komerčná prevádzka by mala byť spustená už tento rok. Firmy si NB-IoT pripojenie môžu objednať už teraz.

Keď T-Mobile spustil NB-IoT sieť na americkom trhu v januári tohto roku tak cena bola 6 dolárov na rok pre jedno pripojené zariadenie s dátovym limitom 12 MB. Keď do bežného pet trackera dáte sim kartu s dátovým paušálom, tak to bude za rok viac ako 6 dolárov.

12 MB sa môže zdať málo, ale pre veci pripojené do internetu vecí (IoT) to môže mnohokrát stačiť. NB-IoT je skratka Narrow Band Internet of Things a celý bol navrhnutý tak aby zariadenia pripojené do tejto siete mali nízku spotrebu. Odozva siete je omnoho dlhšia, až 10 sekúnd a prenosová kapacita je 250 kbit/s. Zariadenia pripojené do internetu vecí častokrát posielajú len jednoduché údaje. Príkladom môžu byť rôzne merače ako sú elektromery či vodomery (lokálny príklad pripojenia tisícky zariadení do NB-IoT). NB-IoT bola navrhnutá tak aby umožnila pripojenie obrovského množstva zariadení. V roku 2020 by ich malo byť do internetu vecí pripojených už 30 miliárd.

Ale späť k Petbit trackeru. Sleduje pohyb zvieraťa a počíta prejdenú vzdialenosť, trasu a spálené kalórie. Aplikácia v telefóne vám potom tieto údaje prehľadne zobrazí. Zároveň vám ukáže cestu k psíkovi ak sa stratí či odbehne. Petbit je vodotesný , znesie ponorenie do vody do hĺbky 1 meter na dobu 30 minút. Petbit váži 20 gramov.

Na našom trhu by sa mal objaviť koncom roka, ak ho chcete už skôr a za nižšiu cenu tak sa už predáva na Gearbest.com za 45,68€.

Podľa aktuálnych prieskumov je v EU približne polovica psov obézna. Podľa tejto štatistiky sú najčastejšie obézne psy v Live, Rumunsku a Španielsku. Možno, že fit náramok pre psa v tejto situácii nie je až taký zlý nápad.

Na porovnanie, bežný (nielen)pet tracker ako je napríklad Mini T8 GPS tracker vydrží v standby móde 5 dní. Je o dosť ťažší ako petbit, váži 141 gramov, v priemere meria 45 mm a jeho výška je 15 mm. Podporuje 850/900/1800/1900Mhz siete. Má SOS pohotovostný záchranný gombík s možnosťou obojsmerného volania. Môžete naň zavolať a počujete čo sa v okolí lokátora deje. Jeho použitie je širšie, slúži aj ako lokátor do auta alebo batožiny, či už pre prípad krádeže, či pre sledovanie ich polohy. Ich polohu si pozriete respektíve sledujete na mobilnom telefóne. Je lacnejší než petbit, aktuálne stojí 28,60€.

Nasledujúce video ukazuje rozbalenie trackera Mini T8, inštaláciu sim karty, zapnutie, zosnímanie QR kódu z priloženého manuálu v balení, prihlásenie do aplikácie cez ID na krabičke a realizáciu základných nastavení trackera.

Inzercia

Pridať nový komentár
TOPlist