EN

Firefox ukončil spoluprácu s Google, 5 rokov bude vyhľadávačom Yahoo

 
Yahoo a Mozilla oznámili vytvorenie 5 rokov trvajúceho partnerstva, ktoré v USA zaručí, že hlavným prednastaveným vyhľadávačom v prehliadači Firefox bude miesto Google Yahoo.

Táto zmena sa týka ako desktopových aplikácií Firefox, tak aj mobilných. Už v decembri začne Yahoo distribuovať do Firefoxu nový vyhľadávač a pridá tiež podporu pre "Do Not Track" funkciu. Partnerstvo by malo v budúcnosti priniesť aj ďalšie integrácie služieb, o aké presne služby sa jedná však nie je známe.
 
Firefox v poslednom období stratil podiel na trhu a momentálne ho používa asi 17% návštevníkov webu. Podľa CEO Firefoxu Chrisa Bearda prebehne za rok cez Firefox asi 100 miliárd vyhľadávaní na Internete. To by mohlo pomôcť Yahoo, cez ktorý sa vykoná asi iba 10% všetkých vyhľadávaní. CEO Yahoo Marissa Mayer sa vyjadrila, že internetová prevádzka vyhľadávaní má stále hlavnú prioritu. "V Yahoo hlboko veríme vo vyhľadávanie - ide o oblasť investícií, príležitostí a rastu pre nás. Nemôžem sa dočkať až uvidím aké inovácie spolu vybudujeme", vyjadrila sa Marissa na margo spolupráce s Firefoxom.
 
Firefox dá kopačky Google-u po 10 rokoch spolupráce. Pre Rusko sa prehliadač taktiež zmení, bude ním Yandex. Google, Bing, DuckDuckGo, eBay, Amazon, Twitter a Wikipedia budú v úlohe alternatívnych prehliadačov v USA.
 
Zdroj: theverge
 
Pridať nový komentár
TOPlist