EN

Firefox automaticky blokuje Flash

 
Najnovšia verzia prehliadača Mozilla Firefox automaticky blokuje všetok Flash obsah.

Blokovanie je dočasné, no viacerí ľudia si želajú, aby blokovanie bolo trvalé a Flash nadobro „umrel“. Podobné želanie nahlas vyslovil nový šéf bezpečnostnej divízie vo Facebook-u Alex Stamos. 
 
 
 
Ako priama reakcia na jeho želanie sa objavil tweet Marka Smidta zo spoločnosti Mozilla, ktorý oznámil, že všetky verzie Adobe Flash doplnku sú automaticky blokované v najnovšej verzii internetového prehliadača Firefox. Jedná sa tak o videá, reklamy či iný multimediálny obsah. Prehliadač sa pritom ani užívateľa nepýta, či si želá blokovať Flash, jednoducho ho blokuje. Povoliť Flash je však možné v nastaveniach prehliadača.
 
 
 
Smidt však zároveň uviedol, že blokovanie potrvá iba dovtedy, kým Adobe nevydá novú verziu, ktorá bude odolná voči známym dieram a slabinám. Viacerí užívatelia si však želajú, aby Flash definitívne skončil. Vymeniť Flash za HTML5 sa rozhodli na viacerých veľkých portáloch ako napríklad v YouTube a sám Adobe prestal vyvíjať Flash Player pre mobily ešte v roku 2011 nakoľko uznal, že HTML5 je lepším variantom.
 
Zdroj: theverge
 
Komentáre (3)
misoft
Žiaľ, mnoho stránok tvrdohlavo používa flash. Prípadne Silverlight. Nepochopili, že flash je zraniteľný, je dvierkami pre útočníkov. Takže ak prehliadače zablokujú prehrávanie vo flashi - dá sa to síce povoliť, ale je tam istá možnosť, že si užívateľ nasťahuje i škodnú....
XenonFlash
Boze a ja som uz chytal tlaky, ze co sa mi zase posiera v PC.. Boze to su idioti, takto zneprijemnovat zivot tupcom ako ja...
pe3kx
vedeli ste ze aj youtube uz je v HTML5?
Pridať nový komentár
TOPlist