Firefox 11 s 3D náhľadom na web stránku

Okrem zaujímavého nástroja pre zobrazenie štruktúry stránky prináša jedenástka aj synchronizáciu doplnkov.

Mozilla vydala ďalšiu aktualizáciu svojho web prehliadača Firefox, tentoraz s poradovým číslom 11. Tá prináša zaujímavý nástroj pre vývojárov nazvaný Tilt, ktorý ponúka trojdimenzionálny náhľad na zloženie web stránky. Využíva sa pri tom technológia WebGL, pomocou ktorej je renderovaný obraz stránky zloženej z rôznych elementov, navzájom prepojených HTML a CSS kódom.

K Tilt náhľadu sa dá dostať kliknutím pravým tlačidlom myši na akúkoľvek voľnú plochu web stránky a zvolením funkcie Preskúmať prvok. V pravom dolnom rohu následne stačí kliknúť na tlačidlo 3D a stránku si už môžete natáčať v priestore a sledovať jej "vrstvy".

Okrem tohto a ďalších nástrojov pre vývojárov prináša nová verzia aj podporu synchronizácie doplnkov. Na druhom počítači už teda nebudete musieť manuálne inštalovať doplnky, ktoré už máte na jednom počítači.

Sťahovať môžete tradične zo stránok Mozilly.

Komentáre (8)
Noobsz DJ
radšej by mohli ten firefox doladiť. lebo od verzie 10 mi veľmi často mrzne. už som skúšal prejsť aj na iný prehliadač ale nikdy mi to nevydržalo viac ako tri dni a znova som začal používať firefox.
Eddward
proti mrznutiu Firefoxu bol pred casom vytvoreny specialny tím, nieco podobne ako je "MemShrink" tím pre znizovanie spotreby pamäte... v 11 malo, ale hlavne v 12 a neskorsich verziach budu uz prve väcsie vysledky... kazdopadne nie vsetko je chyba Firefoxu, väcsinou to su nie najlepsie doplnky alebo iny problem v profile FF.... ten treba raz za cas precistit
Noobsz DJ
ja ti neviem, ale najnovší firefox mám aj vo firemnom notebooku a tiež mi tam často mrzne. a to v ňom nemám vôbec žiadne doplnky, nakoľko je to pracovný notebook a využívam ho iba ak som v práci, alebo ak ho nechávam cez víkendy u priateľky. ako do tej 9 verzie som nemal s ničím problémy. zrazu prišla verzia 10 a začalo mrznutie.
Eddward
skus to detailnejsie opisat, teda hlavne kedy sa to deje, ci za rovnakej situacie alebo nahodne...
Noobsz DJ
ono ten firefox zaťne mrznúť ako sa mu zachce. niekedy mám aj 10 kariet otvorených a všetko ide v pohode a potom zrazu začne pri preklikávaní medzi jednotlivými kartami mrznúť. taktiež toto isté robí aj vtedy, ak mám otvorené 2-3 karty. doplnky vo firefoxe mám Adblock Plus 2.0.3, avast WebRep 6.0.1367, Wallflover 1.0 a nejaké ďalšie veci v zásuvných moduloch. ak mi začne mrznúť, tak je najlepšie vypnúť a znova spustiť firefox. vtedy to zasa ide na nejakú dobu normálne.
mapplec
je to pekne.. dokonca uz aj pridali "fullscreen" mod pre HTML5 video, presne sposobom ktorym som myslel ze to spravia, len skoda ze fullscreen tlacitko na Linuxe zobrazuje ako cisty dlhy button :D neviem, ja s nim nemam vobec ziadne problemy.. mam aj celkom dost doplnkov kvoli web developingu a vsetko fici rychlo a stabilne
MartinNR
Tlacidlo 3D sa mi na ziadnej web stranke nepodarilo zobrazit. Vpravo dole mam len tlacidlo "HTML" a "Styl". Mam Win7x64 Prof...
Tomas67
http://prntscr.com/751yo Jednoducho krása :))) PS MartinNR: Mám Win 7 HP 64-bit OS, a mám tam všetky funkcie...skús zmenšiť celu obrazovku CTRL + potočenie kolieskom na myši, alebo CTRL + + alebo -.
Pridať nový komentár
TOPlist